Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van ha nem fizetem be 30...

Mi van ha nem fizetem be 30 napon belül a közterületen való alkoholfogyasztásért kapott csekkem?

Figyelt kérdés
Nagyon nem érzem jogosnak, 24-én kaptam előző hónapban. Pénzem se igazán van rá. Nincs valami kiskapu?

2015. máj. 20. 05:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Van kiskapu: leülheted, vagy esetleg közmunkában ledolgozhatod.
2015. máj. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért éri meg nekik ha leülöm... közmunka az még oké. Hihetetlen ez az ország.
2015. máj. 20. 06:12
 3/12 anonim ***** válasza:
A büntetés mértékét/milyenségét vagy magát a büntetést nem érzed jogosnak?
2015. máj. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Miért éri meg nekik ha leülöm..."


Elrettentő ereje van, legközelebb jobban meggondolod, mit teszel, ha nem akarsz újra odakerülni. Ez lenne az egyik alapelve a bebörtönzésnek.

2015. máj. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sem a mértékét, sem magát a büntetést nem érzem jogosnak. Semmit nem befolyásol, hogy lehet-e közterületen inni vagy nem, berúgsz otthon lemész ugyanúgy megcsinálod a hülyeséget ha olyan vagy mint ha otthon ittál volna. Ennyi erővel akkor aki részegen van közterületen is büntessék meg.


A fizetésem majdnem negyede a büntetés összege, kicsit soknak érzem egy olyan dologért amivel senkinek semmit nem ártottam.

2015. máj. 20. 08:02
 6/12 A kérdező kommentje:
elírtam, 2. otthon az lent
2015. máj. 20. 08:05
 7/12 ConnectCare ***** válasza:
49%

A Szabálysértési törvény azt mondja, hogy a közterületen történő szeszes ital fogyasztást külön törvény vagy rendelet tilthatja meg és az követ el szabálysértést, aki ezt megszegi.


Törvényt és kormányrendeletet én nem találtam, így szerintem csak helyi rendelet tilthatja meg.


Akkor viszont én a kedves kérdező helyében megnézném, hogy ott, ahol elkövettem a szabálysértést, van-e egyáltalán közterületen italozást tiltó helyi rendelet. Majd ha van, akkor az fent van-e a neten. Ha nincs fent sehol, esetleg lehetne hivatkozni arra, hogy az adott rendeletet a kedves kérdező nem is ismerhette meg. Még valami érvelést is lehet, hogy lehetne kreálni hozzá és hátha bekapnák a horgot.

2015. máj. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető jogelv, hogy a törvény nem ismerete nem mentesít a hatálya alól. Tehát az, hogy "nem láttam az interneten" legfeljebb arra lesz jó, hogy jót röhög rajta a szabálysértési előadó.

Az meg, hogy igazságos-e a dolog.. Nem az, szerintem sem kéne büntetni (amíg kultúráltan végzi az egyén). Helyette rá lehetne szállni a szemetelőkre meg a köztéri köpködőkre, vizelőkre. Ettől még megbüntettek és azt érdemes befizetni, mert idővel csak rosszabb lesz a dolog.

Jogi úton megtámadni a dolgot nem érdemes. lehet keresni eljárási hibákat a közteresek részéről, ami alapján megtámadhatóvá válna a végzésük. De ehhez ügyvéd kell, ami jóval drágább mulatság lesz, mintha simán kiperkálnád. És akkor sem biztos semmi egyébként, lehet kivételesen rendesen jártak el.

2015. máj. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben leülném. Bemész 2 napra, kit érdekel...
2015. máj. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is leülném de mondjam azt a melóba, hogy figyelj már adj már 2 nap szabit, be kell mennem a börtönbe. Ki kell fizetnem akkor mindenképp, na nembaj legközelebb futok, tanulópénz volt.
2015. máj. 20. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!