Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a munkaadóm meggyanúsítt...

Ha a munkaadóm meggyanúsítt azzal, hogy megloptam, mind ezt alaptalanul és jogtalanul, bizonyíték nélkül, akkor feljelenthetném?

Figyelt kérdés
A cégnél ahol dolgozom,meggyanúsítottak azzal,nem teljesen kimondva,hogy a céges autoból,amit néha használok,hogy kiloptam a benzint.Nagyon rosszul esett a dolog,mert 1 nem vagyok rászorulva,hogy pár liter gázolajat,leszívjak, 2 benzines kocsim van,3 soha senkit nem loptam meg,elég erőssen sértette a becsületemet,hogy ilyet feltételeznek rólam.Soha egy munkaadómat sem loptam meg,dolgos,szorgalmas ember vagyok.Nagyon undorítónak találom,ez már 3 hete volt,de még mindig nem tettem magam túl ezen.Kb 6-7 liter hiány volt,de csak azért,mert az autó jobban megvolt rakodva a kelleténél,és így a fogyasztás is nőtt,plusz kerülővel kellett menni.De a magyarázkodásom csak olaj volt a tűzre,valahogy meg kellett magam értetni,hogy mi az a hiány.
2015. máj. 22. 07:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi nem ebbe a kategóriába akartam írni.
2015. máj. 22. 07:46
 2/3 omba ***** válasza:
Ha van tanúd, - aki majd még a bíróságon is tanú lesz- akkor rágalmazás címen tehetsz feljelentést.
2015. máj. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem. Először is maximum pert lehet indítani rágalmazásért, amit bukni is lehet, megkapva ígya költségeit a nyakadba.

Másodszor, ez ugye a munkahely elvesztésével is egyenelő.

Harmadszor, ha nem hivatalosa kiejelntés -márpedig azt írtad nem- akkor helyből buktad a dolgot, mert továbbra is szabad véleménnyilvánítás van!

2015. máj. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!