Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 3 szobás lakás, amit bérlünk....

3 szobás lakás, amit bérlünk. Én vagyok a bérlő, de a tulaj nem lakik itt. Kiadtuk a szobát. Megbeszéltünk mindent a gyerekkel, beköltözött. Nem írtunk szerződést, megbeszéltük, hogy a hónap végén fizet mindent mert most nem tud. Eltűnt. Mi legyen?

Figyelt kérdés
Szó nélkül eltűnt. Előtte említettem neki, hogy beszéljen a főnökével, hogy 6.ára legyen meg a pénz vagy kifogjuk költöztetni. Semmi papírt nem írtunk, se pénzt nem kértünk előre.

2015. febr. 6. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Ez ennyi volt!
2015. febr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy itt bármit is lehetne tenni... Nektek származott károtok az egészből?

A tulaj tudta, hogy kiadtátok a 3. szobáját?

2015. febr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
szotfogadott nin + a lóvé, és lépett!!! (Y)
2015. febr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha van szerződésetek a tulajjal abban általában bele van foglalva, hogy egyáltalán kiadhatjátok-e másnak 3. félnek. Általában nem, épp a hasonló esetek elkerülése végett. Így most maradt az, hogy az ő addigi fogyasztását is fizetitek. Kilakoltatni, max a tulaj tudna így benneteket, nem Ti az elvileg nem létező "albérlőtöket".
2015. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nincs szerződés, ergó bizonyíték se hogy ott lakott valaki. ilyenkor ne kelljen segítség, ha te magad is bőven benne vagy a dologban.
2015. febr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát így jártál.
2015. febr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk ezt tanulópénznek hívják.
2015. febr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kiad-lak ***** válasza:
100%

Tulajdonosi jogokat gyakorolsz, amihez semmi jogod.

Nem az a kérdés, hogy a gyerekkel mi legyen, hanem veled.

Én azonnal felmondanék, rendkívüli felmondással.

2015. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Milyen hátrányom származhat ebből, hogy tulajdonosi jogokat gyakorolok? Semmi szerződés minden nélkül. Hiába követelőzök még én járhatok pórul?
2015. febr. 8. 05:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, mert emiatt pl. a tulajdonos felbonthatja Veletek a szerződést, mivel - feltételezhetően, legalábbis amiket én láttam, vagy írtam, mindben benne volt az erre vonatkozó rész, de még az interneten a minták is tartalmazzák- nem volt belefoglalva, hogy kiadhatjátok bérbe 3. félnek. Így akár Titeket is kirakhatna onnan x idős felmondással.
2015. febr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!