Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek menyire jellemző/f...

Szerintetek menyire jellemző/fair kiadó lakás esetén havi +5000 Ft-ot kérni amennyiben kisállattal költözne a leendő bérlő?

Figyelt kérdés

2015. márc. 12. 21:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Kisgyerek esetében is elkérnél +5e ft-ot?

Nem bunkózásból kérdezem.

A gyerek is ugyanúgy tud koszolni, amortizálni, mint egy kutya, macska. Ugyanolyan zajos tud lenni.

2015. márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire.
2015. márc. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 tetro ***** válasza:
95%

Szerintem ha meg kövér az albérlő, akkor kérj plusz egy ezrest, mert egy nagyon dagadt ember biztosan nagyobbakat is kakil, az meg jobban koptatja a wc-t.

hörcsögöt mennyiért lehet vinni? 200?

2015. márc. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Az állat nem egyenlő a gyerekkel, azért na!!! Szerintem kérhetsz, ha úgy gondolod, a mai viszonyokat ismerve e téren még így is örülhet majd a leendő albérlő, hogy egyáltalán kap albérletet. Persze nem mindegy, hogy milyen lakbérre lennéd rá a + 5000-et.
2015. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

Azért nem ad ki senki állattartóknak lakást, mert tönkretehetik a berendezést. Kutya-macska után pedig kiköltözéskor festetheted a lakást, hogy a szag eltűnjön.

Több olyan alkásban is jártam, ahol állítólag nagyon tisztán tartják az állatot, de ott is érzeni lehetett az állaz szagát. Csak a gazdája nem érzi.

2015. márc. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem aki igazán vinni akarja az állatot az ki fogja fizetni, mert sok helyen teljesen elzárkóznak előle.
2015. márc. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 tetro ***** válasza:
53%

"Kutya-macska után pedig kiköltözéskor festetheted a lakást, hogy a szag eltűnjön. "

:DDDDD Ha pedig nagyon hangosak a szomszédok, akkor szereljünk fel sötétítő függönyt?

2015. márc. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy megosztó lesz a kérdés. Mivel a lakást bútorozottan fogom kiadni, a +5000 Ft-ról nem szeretnék lemondani, viszont korrekt szeretnék lenni, így arra gondoltam, hogy kiköltözéskor visszaadnám az állatért kifizetett plusz összeget ha az állat nem tett semmi kárt. Így az, aki pl. 100%-ig biztos benne, hogy a kutyája nem fogja lerágni a szekrény sarkát, vagy kibelezni a matracot, vagy a macskája nem kaparja le a falat, nyugodtan elhelyezheti a pénzét egy kvázi - nem kamatozó - megtakarításba, a pénz egy összegben meg mindig jól jön. Azt pedig, hogy milyen "gaztettek" esetén tartanék igényt a pénzre, szerződésben lehetne rögzíteni (nagyjából a fentebb leírt esetek, egy hányás a mosható huzatra nálam még belefér...). Erről mit gondoltok? Nekem 3 kutyám és egy macskám volt eddig, az egyik kutya igazi rágcsálós, belezős típus volt, a macska a falat kaparta szét, más kárt viszont nem tettek, szóval másra nem nagyon tudok gondolni kártevés alatt... Legegyszerűbb persze az lenne, ha nem lehetne állatot hozni, de tudom milyen nehéz velük albérletet találni. Amúgy szerintem csak kutya/macska esetén kérnék plusz összeget, bár azt nem tudom, hogy pl. a görények mire képesek (szaguk az van :)). Ha pedig egyszer visszaköltözöm a lakásba, akkor így is-úgy is kifestek előtte.
2015. márc. 13. 01:42
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem kérhetsz, a bérlő meg szintén eldöntheti, hogy olyan feltétellel elfogadható-e számára.


Sőt: kérhetsz eleve 5-tel többet, mint amennyit gondoltál, és ha jönne egy kisállat nélküli bérlő, akkor neki adhatod 5-tel olcsóbban egy akció keretében :-).

2015. márc. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen oké és megszokott.


Aki a gyerekkel példázott az akkor is hisztizik ha nem adják ki neki gyerekkel? Mert 10ből 7 helyen nem adják ki.

2015. márc. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!