Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A másodfokú bíróság helybenhag...

A másodfokú bíróság helybenhagyta az első ítéletét, ahol szerintem nem minden kétséget kizáróan bizonyítható a bűnösségem és a tanúk vallomása ellentmondásokba keveredik. Hogyan kérhetem az ügy felülvizsgálatát a kúriánál?

Figyelt kérdés
2015. máj. 27. 20:31
 1/10 Shai-Hulud ***** válasza:
0%

Az ügyvédeddel beszéld meg a fellebbezés lehetőségét.

De ha már két bíró is egybehangzóan döntött, biztos, hogy alapos indokkal tették.

Igen nagy a valószínűsége, hogy a harmadik bíró is ugyanígy fog dönteni.

2015. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bölcs válasz az előző, tekintettel arra, hogy a másodfokú ítélet ellen csak akkor lenne helye fellebbezésnek, ha elsőfokon elítélték volna, másodfokon meg felmentik, vagy fordítva.


Viszont ezen az alapon a Kúriával sem mész sokra, mert a Be 423. § (1) bekezdse szerint a felülvizsgálati eljárásban a jogerős határozatban megállapított tényállás az irányadó. A felülvizsgálati indítványban a jogerős határozat által megállapított tényállás nem támadható.


Igazából csak perdöntő súlyú új bizonyítékkal, perújítással tudnál kezdeni vármit.

2015. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos nem vagyok jogász, ez így esélytelen. Felkeresek egy jogászt.

2015. máj. 28. 01:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Önmagában az, hogy a tanúk vallomása ellentmondásos, egyáltalán nem szokatlan, sőt éppen hogy gyakori (időmúlás, felejtés, befolyásoltság, jó- vagy rosszindulat, ezernyi oka lehet). A bíró úgy mérlegelt, hogy a bizonyítékok alapján kétséget kizáróan megállapítható a bűnösséged. Másodfokon egy három hivatásos bíróból álló tanács ezt elfogadta, helybenhagyta.

A perújítás lehetőségéről kérdezz meg ügyvédet, de azt sem lehet korlátlanul kérni. Pusztán azon az alapon, hogy szerinted az első- és a másodfokú bírák nem jól mérlegeltek, nem lehet perújítani.

2015. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Shai-Hulud ***** válasza:

A többi válasz elolvasása után határozottan köszönöm a 0-ra pontozást.

(első voltam)

2015. máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves első, én nagyon sajnálom, rengeteg rosszindulatú ember van itt. Én pl sosem pontozgatok nullára senkit ha olvasgatok a válaszok között.
2015. máj. 28. 17:49
 7/10 A kérdező kommentje:
Viszont ne foglalkozz vele. Nem számít semmit.
2015. máj. 28. 17:50
 8/10 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Miért #1, nem tökéletesen téveset írtál?


#4-nek viszont az utolsó mondatában is igaza van, én is írtam: döntő súlyú, ÚJ bizonyíték kell, az pedig ritkán szokott csak úgy előkerülni az eljárs után.

2015. máj. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Shai-Hulud ***** válasza:

"Miért #1, nem tökéletesen téveset írtál?"


NEM. Azt javasoltam, hogy beszéljen az ügyvédjével. Ha ez szerinted téves dolog, akkor sajnállak.

A másik két mondatom pedig a magánvéleményem, ha elolvastad, ennek is ki kellett volna derülnie.

Nem csak olvasni kell ám megtanulni, hanem értelmezni is.

(De mielőtt köpködni kezdesz, ez is a magánvéleményem.)

2015. máj. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem olyan súlyos a büntetés, 240 óra közmunkát kaptam és 50 ezer forint pénzbírságot.

Előbbi fizikai, úgy tudom, ha kérek igazolást szakorvostól, el sem kell végeznem, az az 50 ezer forint pedig nem a halál. Főleg manapság...

2015. máj. 28. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!