Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Határozott idejű a munkaviszon...

Határozott idejű a munkaviszonyom,6 hónapja vagyok a munkahelyemen. Kiderült, hogy terhes vagyok. Megszüntethetik a munkaszerződésem? Jár majd a gyed?

Figyelt kérdés

Tavaly 2009 novemberében kezdtem dolgozni, február végégig próbaidővel, március elsejével pedig meghosszabbították a szerződésem december végéig. Időközben kiderült, hogy terhes vagyok, november-december körül fog megszületni. Ez az első hosszabb bejelentett munkaviszonyom, előtte, csak egy másfél hónapnyi bejelentett munkaviszonyom volt 2008. október közepétől 2008. december elejéig.

Kérdésem az lenne, hogy ha én elmegyek tegyük fel 2 hónapon belül állományba a terhességem miatt, akkor számíthatok e arra, hogy megszüntetik a munkaviszonyom így, hogy határozott idejű a munkaszerződésem?Van ehhez joguk?ÉS ha nem szüntetik meg, akkor a táppénzes időszakommal is meglehet a gyed-hez kellő időm, az egy év?


2010. ápr. 26. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

2010 novemberéig meglesz a 365 nap, főleg, hogy még a 2008-as másfél hónap is bele fog számítani. Nem fogják emiatt megszüntetni a munkaviszonyodat, nem tehetik meg, hiszen szerződésed van december végéig, viszont a határozott idő lejártával nem is fogják meghosszabbítani, vagyis december végétől passzív gyed fog járni neked. Semmit ne írj alá a munkahelyeden, kirúgni csak rendkívüli felmondással tudnának, ahhoz meg elég komoly indokot kellene bizonyítani a munkáltatódnak.

Ha van kérdésed, szívesen segítek még:)

ҝ

2010. ápr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem úgy volt,hogy 2007.júniusától 3 fél éves szerződésem volt.a 2.alatt kiderült,hogy kisbabát várok (2008.február) tudtam ha júniusig kiderül,nem fognak hosszabbítani szerződést,így viszonylag jól titkolva kihúztam(szabi,háziorvos táppénz)júniusig.akkor kaptam újabb szerződést 2008.12.24ig.Októberben megszültem-így dec 24ig TGYÁS-majd 2009.04 14ig PASSZÍV TGYÁS,és onnantól PASSZÍV GYEDET kapok.

Tehát ellátásra jogosult leszel,de 99% hogy nem fognak újabb szerződést aláíratni veled.

Ahogy az 1.válaszoló is írta semmi papírt a szülésig ne írj alá!!!

boldog babavárást

2010. ápr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!