Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a 10 hónapos munkaviszonyom...

Ha a 10 hónapos munkaviszonyom alatt nem láttam/írtam alá a munkaszerződésem, akkor köteles vagyok-e letölteni a 30 nap felmondási időt?

Figyelt kérdés
10 hónapja dolgozom egy kisvállalkozónál és a mai napig nem láttam és nem írtam alá a szerződést. A felmondásom pillanatától pokollá teszi az életem, Köteles vagyok-e letölteni a 30 napot ?? Segítsetek kérlek !

2015. jún. 3. 15:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A hivatalos bejelentést ne hozzuk már össze mindig a társadalombiztosítással. Kezeljük ezt külön, mert nem mindig függ össze. Lásd megbízási jogviszony...


Ahogy előttem már valaki leírta. A szóban kötött szerződés is szerződés. A munkáltató kötelezettsége azt írásba foglalni, ha elmulasztja, akkor a dolgozó 30 napon belül hivatkozhat annak semmiségére, utána már nem. Tehát létező és hatályos az írásba nem foglalt szerződésed. Ami ilyen esetben problémás lehet, hogy egy vita esetén ki hogyan bizonyítja annak "tartalmát", tehát azt, hogy miben egyeztetek meg.


A munkáltató ilyen esetben bírsággal büntethető a Munkaügyi Felügyelőség részéről, de kb. ennyi a dolog lényege. Az MT alapból 30 nap felmondási időt ír elő, tehát van felmondási időd. Ez akkor nem létezik csak vagy nem ennyi, ha a munkaszerződésben másképp egyeztek meg.

És itt jön az, amit már előtte írtam, egyik állítás áll szemben egy másik állítással. Vagyis Te állíthatod azt, hogy abban egyeztetek meg, a munkáltató eltekint a felmondási időtől, Ő pedig állíthatja az ellenkezőjét. Mivel nincs írásos szerződés, ezért kinek van igaza???

2015. jún. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!