Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyám az élettársával jogilag...

Anyám az élettársával jogilag megteheti hogy az utcára dobjanak?

Figyelt kérdés

Anyám az utcára akar dobni, hivatalason megteheti ezt? Az övé a ház, azt mondta azt csinál amit akar. Az élettársa csak úgy ideköltözött. Ő is ordít velem hogy költözzek el. Nem tudom milyen jogon veszi a bátorságot egy jöt ment idegen aki ide költözik és azt mondja költözek el.

Próbálnak ellehetetleníteni az életem pl éjjel csörömpölnek hogy ne aludjak vagy egy vödör vizet borítottak az ágyamra stb stb. Mit lehet ilyenkor tenni? Jogilag megtehető ez? Mit csináljak forduljak ügyvédhez? Pereljem be az anyámat pusztán azért hogy ne kerüljek az utcára?


2015. jún. 9. 20:07
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúltál 18 akkor sajnos megteheti.
2015. jún. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 szamo77db válasza:
31%
Ha a lakcímkártyádon ez a cím van feltüntetve, akkor nem dobhatnak csak úgy az utcára! Én így gondolom. De nem vagyok jogász. Csak így érzem igazságosnak. Más kérdés, hogy milyen "szülő" az, aki így bánik a gyerekével! Ennek a lakcímes dolognak pedig valahol utána kéne járni.
2015. jún. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
31%
Hany eves vagy? Nemed?
2015. jún. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
100%

Hány éves vagy?

Ha elmúltál 18 akkor igen. De jobb is akkor neked nélkülük. Ha még suliba jársz most kapóra jön a nyár, dolgozz amennyit tudsz és bérelj társalbérletet, ez akár 20 ezerből is kijöhet rezsivel. Persze várostól függ, és szoba mérettől/lakótársak számától. Ha más megoldás nincs, vegyél fel évközben diákhitelt és abból gazdálkodj.Sulidat ne hagyd ott, hogyha nem muszáj.


Ha még nem vagy 18 akkor javaslom, hogy költözz rokonokhoz, legyen szó apukádról vagy nagyszülőkről.Mert anyukád megbukott mint szülő, ezután én olyan messzire kerülném amennyire csak tudom.

Sajnálom

2015. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha 18 elmúltál, megteheti.


Az élettárs azt tehet meg, amit anyád megenged neki, mert anyádé a lakás. ENnyi.


De ezek után neked még van kedved ott élni??????

2015. jún. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
86%

A lakcímkártya nme sokat számít, nem ad tulajdonjogot az ingatlanra. Kis adminisztráció, is lehet kényszer

kijelenteni.


Sajnálom, ez van.

2015. jún. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim válasza:
100%
Édesapáddal mi történt?
2015. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:
100%
Ha nem vagy még 18 akkor nem tehet az utcára. Ha betöltötted már akkor is csak úgy tehet ki ha kijelent arról a címről.
2015. jún. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúltál 18 éves és nem lettél hivatalosan egészségügyi okokból munkaképtelennek nyilvánítva, akkor anyádnak nincs eltartási kötelezettsége.

Ez azt is jelenti, hogyha a ház 100 százaléka az ő tulajdona, továbbá Neked egyéb (használati, haszonélvezeti, stb...) jogod sincs bejegyezve a házra vagy egy részére; akkor sajnos kidobhat.

Annak persze érdemes utána járni, hogy (ha most nincs is bejegyezve) nem illetne-e téged valamilyen jog?


Anyád élettársának viszont semmi köze hozzá. Továbbá a vizzel való leöntés mindenképp bántalmazásnak minősül.

2015. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom van olyan szabály ami azt se engedi hogy pl én se tehetem az utcára az élettársát Mert jogilag megilletti a lakhatás őt is De nem értek hozzá
2015. jún. 9. 20:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!