Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiderült, hogy a párom lánya...

Kiderült, hogy a párom lánya allergiás a macskaszőrre. Megteheti az anyja, hogy "amíg el nem távolítjuk a dögöket", nem engedi hozzánk a lányát?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elég sok macsekunk van, mert a szüleim, tesómék és mi is egy utcában lakunk és a cicák mindenhol otthon vannak, szóval jönnek-mennek kedvük szerint, sőt a párom fiának is van egy cicája, akivel együtt is alszik.

Most a kislány anyja kitalálta, hogy addig nem jöhet hozzánk a lánya, amíg nem tesszük a házat és a kertet macskamentes övezetté.

Megteheti ezt?


2015. jún. 5. 20:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Persze, hogy megteheti. Az allergia az allergia meg ha eros gyogyszereket is szed a lany.

Viszont ha parod es Te is szeretitek a macskakat, nem hiszem, hogy meg tudtok toluk szabadulni olyan konnyen, arrol nem beszelve, hogy macskakrol van szo akik jonnek mennek, nem lehet idomitani oket, mint egy kutyat.

A kislany mit szol az otlethez? Mert en is allergia vagyok a szorre de inkabb pruszkolok egy kicsit es macskazok mert imadom az allatokat. Egy kis tusszoges nem tantorit el.

2015. jún. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
Igen, megteheti. Én is megtenném a helyében. Nekem is van macskaszőr allergiám, borzasztó, amikor előjön.
2015. jún. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%

Megteheti, mert nem megfelelő a környezet a kislány egészségének. Aki allergiás nem fog egy hétvégét kibírni a macskákkal meg olyan ágyban aludni, ami tele van szőrrel. Mondom mind ezt úgy, hogy állatbarát vagyok és én is tartok benn állatot.

Ismerek olyan embert, aki már akkor is vakarózik ha kezet fogok vele és csak én macskáztam előtte.

Nekem az a fura, hogy a férjed tudta ezt és ennek ellenére úgy költözött veled össze, hogy megengedte a közös lakásban a cicákat.

Az nem lehet hogy a férjed szüleinél, a nagyszülőknél töltse a férjeddel a kislánnyal a hétvégéket, ha már a macskák jelenléte úgyis fontosabb mint a gyereké?

Amúgy mi lenne ha nem tiltaná meg anyuka hogy odamenjen? Kárörvendve néznéd a kivörösödött gyereket, ahogy egész hétvégén vakarózik? Csak szólok, hogy van akinek olyan erős rohama is lehet, hogy kórházba kerül.

2015. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
Meg, és meg is értem. A fiam pl. a tejre volt allergiás! Imádtam volna, ha azért lett volna beteg, mert valaki, máshol ad neki tejet.
2015. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az szúrt szemet, hogy a párod fiának is van macskája, miközben a lánya allergiás. A fiú nálatok lakik, vagy egy fedél alatt a lánnyal, de neki szabad macskát tartani?
2015. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

Megteheti. Sajnos van, amikor az allergia nagyon súlyos. Én pl. a pisztáciától "csak" kiütésekkel vagyok tele 2 hétig, de a diótól már gégeödémám van (körömnyi mennyiségtől is!) és 1 szelet zserbótól feldobhatnám a pacskert. Ha a kislány ilyen szinten allergiás, akkor ő szó szerint fuldoklik, ha a szervezetébe bekerül az allergén (és nagyon ijesztő érzés a gégeödéma). Olyan köhögése is lehet, ami már átmegy hányásba (és fuldoklásba). Szóval ha ilyen súlyos, az nem játék. A legjobb az allergiában, hogy nem tudhatod előre, hogyan reagálsz rá. Nálam is volt, hogy egy diótól a fentebb leírt eset történt, aztán utána (még csak nem is előtte) meg volt, hogy csak a szám dagadt be. Egy orosz rulett.

Szerintem próbáljatok valami köztes megoldást találni, hogy eljön mondjuk a kislány a hétvégére a nagymamához és akkor a párod is vele tölt egy napot, vagy elviszitek wellnessbe, kirándulni kulcsosházba stb. és egy éjszakát kibírják a cicusok. Én biztos nem tudnám száműzni a cicáimat, ha máshogy nem megy, a hegy nem megy mohamedhez, hát mohamed megy a hegyhez.

2015. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%
Nem értitek? KIDERÜLT! Nem ugy kezdtek macskát gyűjteni h tudtak az allergiárol. Persze h fontos a kislány , de most ezért távolítsa tok el a szeretett 2-10 kedvencet? És ha eddig se volt nagy baja tőlük ha most derült ki. Nincs erre allergia gyógyszer ? Am úgyse tudnád 10km es körzetbe kiirtani a macskákat ! Ha megis ugy döntőtők h menniük kell, add tesodeknak, szüleidnek a tieiteket is . Igy a ház szőr mentes lesz, nem kell a cicákat kidobni , a kertbe meg bármilyen macska bejöhetne, ezt nem várhatja el!
2015. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

"amíg nem tesszük a házat és a kertet macskamentes övezetté."


a kertet?


Nekem per pillanat nincs macskám objektív okokból, habár nagyon szeretném ha lenne...tehát a házam macskamentes...na de a kertem?


A délután 3 macsek is volt nálam, az egyik kunyerálta a grillezett húst, a másik ott hempergett a fűben, a harmadik csak ült a kerítésen, és nézett ki a fejéből...nem az én macskáim...de a kertemben érzik jól magukat néha...mondjuk, én nem akarom elüldözni őket...na de ha el akarnám...mit tehetnék?


hogyan lehet egy kertet macskamentesíteni?

2015. jún. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

Nézd, 8-as, én nem dicsekszem vele, de amíg volt cicám, bizony volt, hogy vele aludtam. És?


Isteni jó érzés, ha egy doromboló gyönyörűség hozzád bújik.

2015. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem a kertet miért kellene macskamentesíteni, a kislánynak nem kötelező kimennie. Ráadásul egy kertet macskamentes övezetté tenni gyakorlatilag lehetetlen is...
2015. jún. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!