Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudok a rendőri intézkedés...

Hol tudok a rendőri intézkedésre vonatkozóan panaszt tenni?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy 2015.06.08.-án megállítottak a rendőrök amikor épp hazafelé tartottam. Főútvonal mentén lakom és pont akkor állítottak meg, amikor be akartam kanyarodni a házunkhoz. Megálltam a házunk előtt párhuzamosan az út szélén. A rendőrök elkérték a szokásos "papírokat" és közölték, hogy ez az autó ki van vonva ideiglenesen a forgalomból. Az autó amivel közlekedtem, az egyik barátom tulajdona. Kb. 3 hete használom az autót lejárati idő nélküli, hivatalos kölcsönadási szerződéssel. Továbbá van egy plusz meghatalmazásom a barátomtól, hogy minden hivatalos ügyben eljárhatok az autóval kapcsolatban.

Szóval miután közölték, hogy az autó ideiglenesen ki van vonva a forgalomból, azt mondták, hogy a rendszámot és a forgalmit el kell hogy vegyék. A forgalmi engedély már az egyik rendőrnél volt, viszont a rendszám nem. Én mondtam nekik, hogy had álljak be az udvaromba azért, hogy ne az út szélén ácsorogjunk. Megengedték, hogy bemenjek az udvarba. Ekkor felhívtam az a barátomat (az autó tulajdonosát) és Ő is nagyon erősködött, hogy az autó nincs kivonva a forgalomból. Kizárt dolognak tartotta, hogy ki lenne vonva. A rendőrök azt mondták, hogy nekik nincs több idejük várni és vegyem le a rendszámot. Én ezt megtagadtam, mivel az autó már az udvarban volt és a rendőr a saját udvaromban, házkutatási engedély nélkül nem illetékes. Ezt tudomásul vették, adtak egy átvételi elismervényt a forgalmiról és mérgesen elmentek.

Másnap elindultam az okmányirodába utánajárni a dolgoknak. Az okmányirodában kiderült, hogy az autó NINCS kivonva a forgalomból. Mindössze egy alkalommal volt kivonva (2006-ban) 2 hónapra. De azóta az autó folyamatosan forgalomban van. Ezután bementem a rendőrségre szólni, hogy tévedtek és kérem vissza a forgalmi engedélyt. Egy nagyon kedves rendőrrel beszéltem aki megnyugtatott, hogy a rendőrségi rendszerrel volt hiba és pár napon belül felvehetem az illetékes okmányirodában a forgalmi engedélyemet. Sőt azt is mondta, hogy nyugodtan közlekedjek az autóval, mivel az autó forgalomban van és a forgalmi csak tévesen lett elvéve. Mindezek után, egy kicsit megnyugodtam.

De viszont, még mindig nem jött meg a forgalmi engedély. Egyelőre azt tudom tenni, hogy várok.

A legújabb fejlemény az ügyben az, hogy állítólag a helyi rendőrség minden járőrének ki van adva, hogy ha meglátnak közlekedni akkor AZONNAL VEGYÉK EL A RENDSZÁMOMAT. Mindezt annak ellenére, hogy ŐK tévedtek!

Úgy érzem, hogy a rendőrség bosszúhadjáratot indított ellenem!

Mit kéne tennem ez ügyben? Hova tudnék fordulni? Már nem merek menni az autóval, pedig a munkám miatt nagyon kéne! Ki fogja megtéríteni az anyagi kiesésemet?

KÉREM VALAKI ADJON NEKEM TANÁCSOT? HOVA KELL FORDULNOM? A helyi rendőrkapitányságon már ismerik a történetemet és ezek a rendőrök egymást fedezik! :/ Elszomorító, hogy ilyennel foglalkoznak és máshol pedig 70 éves öreg néniket vernek péppé 10e Ft miatt a cigányok...



2015. jún. 13. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj az helyi ügyészséghez, a legjobb, ha írásban teszed. Írd le ezt, amit ide és fénymásold le mellé a forgalmi engedély bevonását igazoló szelvényt.
2015. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Független rendészeti panasztestületnél tudsz panaszt tenni. Tessék: [link]
2015. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Tehetsz, de ennek te fogod meginni a levét.

1.Átverted őket már az elején, pedig megengedték, hogy beállj.

2.Az ilyen "a rendőrök meg akarnak most fingatni" c. nótát bizonyítani is kell.

3.Senki nem fogja.Ha arra vársz, hogy majd a Rendőrség fizet neked, mert bla bla bla, akkor ezt buktad.

Másrészt

én a helyedben semmilyen kocsival nem mennék egy jó darabig a helyedben, mert ezért tuti le fognak faszoltatni, szal nem ők fognak neked, hanem te nekik.

2015. jún. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A harmadik válaszolónak:

Szerinted a rendőröknek mindig igazuk van? Jogtalanul vették el a forgalmimat és gondolod, hogy ennek tudatában készséggel odaadom még a rendszámomat is? Pfff... Köszönöm a második válaszolónak! Olvastam erről a független rendészeti panasztestületről és ha jogos panasszal élnek náluk, akkor bizony a rendőrök vannak elmarasztalva.

Másrészt pedig mi az, hogy "átvertem őket"? Még jó hogy hazajöhettem a saját házamba!

El kéne dönteni végre, hogy Magyarországon Rendőrség van, vagy pedig közpénzből és maffia módszerekkel működő behajtószervezet!!!

2015. jún. 14. 19:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy józan bolond vagy.

Látszik a stílusodon is.

Elmondták, hogy a rendszerrel volt a probléma.

Akkor szerinted előveszik őket?

Nem, mert szar volt a rendszer.

Te viszont gyakran fogsz autózni a közeljövőben és bizony rá fogsz fázni, mert az arcod már ismerik.

Mindegy, én szóltam.

2015. jún. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az kicsit vicces, hogy házkutatási engedélyre hivatkoztál :D meg az is hogy ezt bevették. Ez nem így működik röviden. Ezért az engedetlenségért elő is lehetett volna állítani.

Feljelentettek, vagy bírságot kaptál?

2015. jún. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező te egy b.rom vagy. Ha az intézkedő rendőr úgy írta meg a feljelentést hogy te megtagadtad azt hogy leszereled a rendszámot nem lepődnék meg, ha te is kapnál egy vaskos pénzbírságot. És a leírtak alapján teljesen jogosan. Ha ki van vonva hivatalból az autó a forgalomból az üzembentartót jelentik fel alapesetben, (nem azt aki éppen vezeti.)

Panaszt ezzel kapcsolatosan teljesen felesleges tenni, mivel az intézkedő rendőr NEM hibázott, ő adatbázisból dolgozik, nem ő találta ki hogy ki van vonva. Ilyenkor eljárás hogy forgalmit és rendszámot elveszik.

Valószínűleg az okmányiroda hibázott hogy rajta hagyta a kocsin a 2006-os kitiltást és ez még a rendszerbe volt.

Saját magadnak köszönheted a helyzetet itt te vagy a fogalmatlan nem a rendőrök.

2015. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Másrészt pedig mi az, hogy "átvertem őket"? Még jó hogy hazajöhettem a saját házamba! "

Tipikus nagymagyaros hozzáállás. Ilyen nincs. A rendőr bárhol, bármikor igazoltathat te pedig köteles annak alávetned magadat.

2015. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!