Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valami törvény arra...

Van valami törvény arra vonatkozóan, hogy a Tesco Hipermarketnek egy pénztárost milyen időközönként lehet kiengedni például WC-re?

Figyelt kérdés
2012. dec. 31. 15:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Igaz, diákmunkásról van szó, konkrétan rólam, csak kíváncsi vagyok.
2012. dec. 31. 15:54
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen részletességgel nincs.
2012. dec. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

103. § (1) A munkavállaló részére, ha a beosztás szerinti napi munkaidő vagy a 107. § a) pont szerinti rendkívüli munkaidő tartama


a) a hat órát meghaladja, húsz perc,


b) a kilenc órát meghaladja, további huszonöt


perc munkaközi szünetet kell biztosítani.


(2) A beosztás szerinti napi munkaidőbe a 107. § a) pont szerinti rendkívüli munkaidő tartamát be kell számítani.


(3) A felek megállapodása vagy kollektív szerződés a munkavállalók számára legfeljebb hatvan perc munkaközi szünetet biztosíthat.


(4) A munkaközi szünetet a munkavégzés megszakításával kell kiadni.

(5) A munkaközi szünetet legalább három, legfeljebb hat óra munkavégzést követően kell kiadni.

(6) A munkaközi szünetet a munkáltató jogosult több részletben is kiadni. Ebben az esetben az (5) bekezdésben foglaltaktól eltérhet, de az (5) bekezdés szerinti tartamban kiadott részletnek legalább húsz perc tartamúnak kell lennie.


Tehát legalább 3 órát egy huzamban kell dolgoznod, de ha hat óra után kapsz 20 percet, akkor is jogszerűen jártak el.

2012. dec. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
engem mindig elengedtek wc-re, ha szóltam, a 30 perces szüneten túl. Persze nem félóránként mentem... Téged nem?
2013. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!