Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben is él ez a...

Ebben az esetben is él ez a törvény?

Figyelt kérdés
Ugye ha valaki betör a lakásunkba akkor jogunk van megvédeni magunkat, de úgy ha a védekezés nem súlyosabb mértékű mint a támadás, szóval ha ököllel jönnek nekem akkor én is ököllel támadjak. Mi a helyzet akkor ha a 70-80 éves 40 kilós öregasszonyhoz betör két 100 kilós kigyúrt betörő fegyvertelenül, az öregasszonynak van lőfegyvere és engedélye is rá, de mivel két betörő fegyvertelen ezért ős is max ütheti őket, hogy a törvény ne őt büntesse meg amiért meg merte védeni magát?

2015. jún. 14. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Először is a 70-80 éves öregasszonynak nincsen lőfegyvere. Ez Magyarország nem Texas. Honnan veszi itt mindenki, hogy lőfegyvereket tartanak az idősek. Ez a II. vh-s készletekről szólhat.


Már nincsen arányossági követelmény, hanem szükségesség van. De a lőfegyverhasználatból biztosan eljárás lesz, mert nem kaphatott rá engedélyt.

2015. jún. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyenlő mérték nem azt jelenti, hogy ökölre ököl, botra bot. Azt jelenti, hogy egyenlő az esélye a két félnek. Tehát mozgásképtelen rokkantként simán szétlövöm mindkét térdét. A szívét nem. Így pont ugyanannyira lesz képes, mint én.
2015. jún. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Ez a "ha ököllel jönnek nekem akkor én is ököllel támadjak" legendát hogy a fenébe lehetne már kiírtani a tudatból? Még a régi törvényben sem így volt, most meg pláne...
2015. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha éjjel, sötétben rámtör valaki és én felébredek, akkor nem azt fogom tőle kérdezni, hogy mi van nála, csak simán agyonverjem, vegyem elő a viperát, vagy ott helyben lőjem le.
2015. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Vagy: bejön hozzám a 40 kilós "kigyúrt" gizdagyerek, én meg 100 kiló fölött vagyok, se nem gyenge se nem lassú, azt is tudom hová üssek, hová rúgjak, a minimum a 8 napon túl gyógyulás. Arányos voltam?
2015. jún. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ez a "ha ököllel jönnek nekem akkor én is ököllel támadjak" legendát hogy a fenébe lehetne már kiírtani a tudatból? Még a régi törvényben sem így volt, most meg pláne..."


Dede, a régiben a novelláris módosítás előtt így volt elég hosszú ideig. DE most nincs arányosság, csak "szükséges mérték", tehát ha 1 csapásra megölöm vagy egy csapás után elmenekül akkor ez(ek) volt(ak) a szükséges mérték(ek).

2015. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2012 óta nincs ilyen törvény... mostmár te döntöd el hogyan véded meg magad (de csak betörés esetén)
2015. jún. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!