Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirúghatnak ebben az az...

Kirúghatnak ebben az az esetben az iskolából? (lent)

Figyelt kérdés
Üdv! Adott egy 17 éves (nem tanköteles) diák, aki valószínűleg meg fog bukni néhány tantárgyból. A kérdés, hogy a tanulmányi eredmények miatt kirúghatnak valakit félévkor amennyiben az illető már nem tanköteles? Jogilag meg lehet ezt csinálni? Esetleg tudnátok linkelni valamilyen jogszabályt erre vonatkozóan? Nem én vagyok, hanem egy ismerősöm. Előre is köszönöm!

2015. jan. 5. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Tudtommal bukás esetén csak évet kell ismételnie, de kirúgni emiatt nem fogják.
2015. jan. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem év végi hanem félévi bukás. Tehát amit év végéig ki kehet javítani. Félévi bukásért az iskola eltanácsolhat-e diákot?
2015. jan. 5. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Amiatt biztos nem, a félévi jegynek nincs jelentősége, az csak "tájékoztató jellegű". Csak a tanárok szeretik világrengető dolognak beállítani :D
2015. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Félévi bukásért tuti, nem fogják kirúgni.
2015. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rossz tanulmányi eredmények miatt eltanácsolhatnak, nálunk volt rá példa. A mi sulinkba rengetegen felvételiztek, volt várólista, ezért ha valakinek romlottak a jegyei figyelmeztették, majd el is tanácsolták. Csak egy-két ilyen volt, ezután mindenki komolyan vette a dolgokat.
2015. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2015. jan. 5. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!