Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a bíróság beidézett tanukén...

Kankalin kérdése:

Ha a bíróság beidézett tanuként ám én tartok "kiscsaládtól" mi a teendő? Megtagadhatom?

Figyelt kérdés

2015. jún. 18. 17:10
 1/9 A kérdező kommentje:
3 éve kitépte a nykamból a láncot egy kisebbségi, most kaptam idézést a tárgyalásra, ám valahogy nem érzem ezt túl biztonságosnak. Hetekig féltem az utcán, majd a rendőrség kiadta neki a nevem (egyedül engem hívnak így az országban) így màr otthon is. Amennyire lehetett túlléptem a dolgon, erre most jelenjek meg az egész csürhe előtt?!
2015. jún. 18. 17:21
 2/9 A kérdező kommentje:
menet közben aláírtam egy papírt, hogy nem akarok feljelentést tenni, csak soha többet ne lássam, az nem ér semmit?
2015. jún. 18. 17:25
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen megtagadhatod.
2015. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal te is kiscsaládot. 1-2 kétajtós szekrény és máris vinnyogva fognak lapítani.
2015. jún. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm járt így. Tele volt a gatyája. Ki sem, mert jönni a rendőrségről, mert kint várták. A vége az lett, hogy a hátsó kijáraton keresztül kisunnyogot egy taxihoz. Ha lehet én is inkább elkerülném az ilyen helyzeteket. De idézésnél meg kell jelenned.
2015. jún. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom a pontos menetét, de lehet kérni, hogy tárgyalótermen kívül hallgasson meg a bíróság, így az érintetteknek csak a vallomásodat olvassák fel a tárgyalóteremben, neked nem kell bemenni.

Úgy rémlik, hogy a bírónak kell egy kérelmet írni, amiben leírod az indokaid.

2015. jún. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet kerni zart targyalast, de mindenkeppen legyen jogi kepviselod, mert nem egyszeru.

Pelda: [link]

2015. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6-os válasza majdnem tökéletes, de könnyebben megkapod, ha csak azt kéred: a tárgyaláson, de a vádlott távollétében tehess vallomást.


A hülyeség-mondási versenyt #3 és #7 megosztva nyerte.

2015. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2015. jún. 19. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!