Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettem egy lakást két éve....

Vettem egy lakást két éve. Folyamatosan írokat az egyik végrehajtó az egyik előző tulajnak. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kijelentettem még a vásárlás után mindenkit a lakásból, amiről határozatom is van. Továbbá kírtam a postaládára, hogy az előző tulajokat NE itt keressék. Van valami teendőm vagy dobjam ki a kukába a leveleket?

2015. jún. 22. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Engem idegesítene, úgyhogy jelezném a végrehajtónak, hogy már nem azon a címen tudja őket elérni. Gondolom, ők nem jelezték a címváltozásukat, ezért nem tud róla a végrehajtó.
2015. jún. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk Volt hasonló, mi kidobáltuk. Egy ideje (kb 5 éve) nem jön levél.
2015. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Mindenképpen ÍRJ a végrehajtóknak, mert különben elöfodrulhat, hoyg egyzsercsak elvisznek egy csomó mindent a lakásból és utána bizonyíthatod, hogy azok a te dolgaid voltak.
2015. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Esetleg feljelentheted őket zaklatásért. Macera, de jó esetben plusz pénz a házhoz, ha pl. kártérítést kell fizetniük.
2015. jún. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"egyzsercsak elvisznek egy csomó mindent a lakásból "


Ez hogy tehetik meg? Tudtommal rendör nélkül nem mehetnek be, ha a tulaj nem engedi be. Ha meg a tulaj igazolja hogy ö a tulaj és nem ö az akit keresnek, akkor a rendörség Sem hagyja hogy vigyenek valamit. Vagy rosszul tudom?


Midenestre, a tulajdoni lapot meg egyéb iratokat nem árt tudni hol vannak, meglepetés esetén hogy ne kelljen keresni.

2015. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyszer írsz egy tértivevényes levelet a végrehajtónak, aztán pedig az összes levél, amely nem a tiéd, kuka.
2015. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vidd vissza a leveleket a postára, és címzett ismeretlennel küldjék vissza.
2015. jún. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Délután jeleztem a postánál, ahogy az utolsó is írta. És mi az, hogy elvihetnek akármit is? Mikor dolgozok? Erről írjon valaki bővebben pl. És ami vicces, 3 emberről az előző tulaj sem tud semmit. Egyikük kapja a leveleket.
2015. jún. 23. 07:39
 9/9 anonim válasza:
Az egyetlen használható válasz az "írj egy tértis levelet" volt. Ezt valóban tedd meg, csatold be a kényszerkijelentésről szóló határozatot. Ha mégis kimennek, akkor sem fognak legoflalni semmit, felvesznek egy jegyzőkönyvet, hogy nem ott lakik, nincs ott ingósága. Ezek ellenére sem biztos, hogy nem fog több levél oda menni. Ha ez az egyetlen cím amit a végrehajtó ismer, és az adósnak nincsen lefoglalható vagyontárgya, akkor is postázni kell valahová a küldeményeket. Törvény miatt muszály. Nem kell foglalkozni vele, vissza fogja vinni a posta, kész. Ha lenne foglalható vagyontárgy, de nincs meg az adós, ügygondok kerül kirendelésre, akinek aztán a végrehajtó az adósnak szóló küldeményeket kézbesíti.
2015. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!