Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig nem büntet a törvény...

Meddig nem büntet a törvény önvédelem közben?

Figyelt kérdés
Milyen ezközökkel védhetem magam és meddig? Egy macsétével amíg mozog? Vagy hogy van ez? Eleg rossz környéken lakok. Nagyon sok a cigány es egyre többet engednek meg. Ma rá mertem nézni egyre és azonnal meglökött hogy mit bámulok. Betelt a pohár.... Kickboxolok szoval meg tudom védeni magam nem félek tőlük. Tudom mire vagyok képes. De mit se érek a kezeimmel kés és baseball ütő ellen mert hogy járkáltak erre már azzal is. Tudni akarom fegyvertelen ellen meddig mivel védhetem magam és fegyveres ellen. Meddig nem bűntet ENGEM a törvény. Mert hogy most ballagok rendészetibe és ott gondolom minden kis sz@rtól repülök

2015. jún. 22. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az jogos.
2015. jún. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

"Eleg rossz környéken lakok. Nagyon sok a cigány"



Akkor a fajirtás megengedett. Bár ezt a törvénykönyvek nem írják le ilyen nyíltan, de ott irthatod óket.

2015. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jo is lenne, de kerlek titeket normális válszokat adjatok...
2015. jún. 22. 23:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Tessék, bogarászd, aztán ha van kérdésed, tedd fel:


Ezt mondja a törvény:


21. § Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet.


22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.


(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha


a) azt személy ellen


aa) éjjel,


ab) fegyveresen,


ac) felfegyverkezve vagy


ad) csoportosan


követik el,


b) az a lakásba


ba) éjjel,


bb) fegyveresen,


bc) felfegyverkezve vagy


bd) csoportosan


történő jogtalan behatolás, vagy


c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.


(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.


(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.



Az ezt magyarázó jogegységi határozatot meg itt találod:


[link]

2015. jún. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Cigány ellen az önvédelem is tilos.
2015. jún. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

'Cigány ellen az önvédelem is tilos.'


Ekkora marhaságot....

2015. jún. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a probléma, hogy a "jog" kategória a "politika" kategórián belül van. Idejön a sok sötét, műveletlen paraszt és/vagy unatkozó tizenéves, és nyögi be a hülyeségeit. Pedig itt komoly témák vetődnek fel, és mégis ilyen alja kommentekkel van tele a legtöbb jogi kérdés.
2015. jún. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gázspré, és gázpisztoly (viselási~2500 Ft) jogosan használható. Birtokvédelemre gumilövedékes puska.
2015. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 qerbord válasza:

Jogos önvédelem ami a támadás ideje alatt tett cselekvés,ami a támadás után az már bosszú.

Tehát ha sportolsz akkor amint a támadás elkezdődött vissza támadhatsz.

Ami fontos hogy ne az élet kioltása legyen a cél hanem a megállítás,innen aztán bármi baja lesz az elhalálozás kivételével (törés,ficam,eszméletvesztés)nem lehet bajod.

2015. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat és segítségeket. Még azt megkérdezném hogy a boxer valamint a vipera mennyire szabályos ilyen esetekben.
2015. jún. 24. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!