Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehetne tenni ez ügyben?

Mit lehetne tenni ez ügyben?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy az anyja állandó lelki terrorban tartja, megalázza, és folyton olyan döntések elé állítja, ami a lánynak nem jó, csakis az anyjának.

Egy ismerősömmel beszéltem, aki jogot tanul, mondta, hogy lelki terrorért 1 év börtönbüntetést kaphat az anya, de nehéz bizonyítani ezt.

Viszont nem akarok ilyen drasztikus lépést tenni, de ennyiben sem akarom hagyni az ügyet.

A Párom már elmúlt 18 éves, de még tanul, és van két húga is, az egyik ráadásul még kiskorú. Arra gondoltam, hogy értesítem a gyámügyet. Foglalkoznának az üggyel?


2015. jún. 24. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Inkább az illető lányt kell támogatni lelkileg, hogy tudjon kiállni önmagáért. elvileg az anyja jót akar neki, csak nem veszi észre, hogy többet árt, mint használ.
2015. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

"aki jogot tanul, mondta, hogy lelki terrorért 1 év börtönbüntetést kaphat az anya"


Ahogy azt Móricka gondolja...


Felnőtt, 18 éves, hogy jönne ide a gyámügy?

A döntéseiért ő a felelős, ne hibáztass te se másokat!

2015. jún. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A gyámügy a két kicsi miatt jön ide.


A Mórickás részre:

"A hivatalos megnevezés szerint "az együtt élők közötti lelki bántalmazást" a törvény egy év szabadságvesztéssel rendeli büntetni - igaz, a büntetőeljárást magánindítvány indíthatja meg. (Magyarán: a feljelentést az áldozatnak kell megtennie, annak az embernek, aki erőteljesen függ rabtartójától.)"


Nehéz úgy dönteni, ha olyan anyád van, akitől az egész család fél, meghatározza, hogy mit vehetsz fel, és mit nem, kivel barátkozhatsz, kivel nem, kivel járhatsz, kivel nem, melyik egyetemre kell menned, és gyakorlatilag a te életed az ő akarata szerint formálja.

Folytonos elvárások, és ha valamit nem csinálsz meg, te vagy a család szégyene, jobb is, ha összepakolsz rögtön, és mész, ahová akarsz.

Nyilván kívülállóként jó okoskodni, kedves utolsó.

2015. jún. 24. 10:43
 4/12 Bl@bl@ válasza:
56%
Szia. Szerintem értesítsd! Nagyon sok ilyen van,és sajnos sok helyen nem veszik észre.Úgyhogy inkább szólj,és ne legyen gond,minthogy nem szólsz és nagy baj lesz....
2015. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

"Nehéz úgy dönteni, ha olyan anyád van, akitől az egész család fél, meghatározza, hogy mit vehetsz fel, és mit nem, kivel barátkozhatsz, kivel nem, kivel járhatsz, kivel nem, melyik egyetemre kell menned..."


Bla, bla, bla....

Csak azt lehet így szabályozni, aki hagyja!


Amíg a személyes szabadságában FIZIKAILAG nem korlátozza, addig ez nem más, mint egy szigorúbb szülői magatartás, ami alól 18 évesen könnyedén megszabadulhat, már ha AKAR, azzal hogy eljön.


Ha ezzel álltok a gyámügy elé, jobb esetben csak kiröhögnek, rosszabban, ha még a "börtönbüntetést" is felhozzátok, akkor úgy elküldenek, ahogy meg is érdemlitek!

2015. jún. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a pároddal kapcsolatban nem, max a kiskorú gyerek védelmében. Családvédelmi szolgálat is létezik, bár bevallom, nem tudom pontosan, mi a jogköre, nézz utána.

Ilyesmibe kívülállóként nem avatkozhatsz be, ami azért is érthető, mert te (gondolom) nem laksz velük, nem ismered a körülményeket, és azt, hogy vajon mennyire valós a probléma. A lelki terror nem véletlenül nehezen definiálható és érhető tetten, különböző személyiségű emberek különbözőképpen élik meg a szülő nevelési eszközeit, különösen kamaszkorban vagy abból éppen csak kinőve.

2015. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 rézevőfiamór ***** válasza:
50%

Amíg a kislányt (mert még az!) az anyukája tartja el, addig az otthoni magatartási kódexet is anyuci írja elő! Ha annyira nem teszik neki, akkor ihajcs, húzzon el egy albérletbe! _JOGILAG_ nagykorú, (szellemileg még nem!) gond nélkül megteheti. A kicsik ügyében meg térj észhez! Még megütheted a bokád hamis vád miatt!

Szóval, amit tehetsz az mindössze annyi, hogy fizeted a kislány albérletét és eltartod amíg tanul! Ugye, már rögtön nem annyira fontos az az önállóság!

2015. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne fontos? Hozzám bármikor ide költözhetne, de a tanulmányai másik városba kötik.

Mellesleg sehol nem volt szó hamis vádról. A két 18 éven aluli gyereknél ki kell vizsgálnia a gyámügynek a problémát. Az, hogy kimennek, nem jelenti azt, hogy őket is bántja, tehát tanulj meg szöveget értelmezni.

Rézevő... biztos az etnikumod is ebből adódik.

2015. jún. 24. 15:00
 9/12 rézevőfiamór ***** válasza:
62%

Kisfiú, majd ha tanultál legalább feleannyit mint amennyit én már felejtettem, akkor okod lesz szerénynek lenni. A műveltséged cirka a mezei katángéval lehet egyenrangú, ha a világirodalom egyik legnagyszerűbb humoristájának a munkásságáról nincs halaványlila segédszellentésed.

A továbbiakban meg maszturbálj egyedül és gyakjál ki magaddal tetszés szerint (csak azt nem értem, hogy valaki, aki mindent mindenkinél jobban tud, mi a f@ßnak kérdezget másokat)

De lásd milyen jó ember vagyok, a nickemet olvasd visszafelé!

2015. jún. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Verseghy Ferenc epigrammája:

Nézd a búzakalászt, büszkén emelődik az égnek,

Míg üres; és ha megért, földre konyítja fejét.

Kérkedik éretlen kincsével az iskolagyermek,

Míg a teljes eszű bölcs megalázza magát.

2015. jún. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!