Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen bolond az anyám?...

Miért ilyen bolond az anyám? Lehet ebben az ügyben tenni valamit?

Figyelt kérdés

Egy hatalmas házban élek anyámmal, kettesben. Apukám 200 km-re lakik tőlünk, ő sem tudja elviselni 3 napnál tovább ezt a nőt. Bolond. És nem csak én gondolom így. 60 éves és szenilis is. Egyszerűen elmeháborodott! Teljesen! Éjjel-nappal azzal fenyeget, hogy halálra fog verni, minden apróságon üvöltözik velem, megver(nem egy-egy pofon amit néha meg is érdemlek hanem szó szerint öt percig üt ahol csak ér és azzal ami épp a keze ügyébe kerül, legyen az felmosó, kanál, vizes törölköző, öv, cipőkanál, bármi...), tele vagyok kék-zöld foltokkal meg karmolás és szorításnyomokkal a karomon, fájnak is egy ideig. Egyszer lefogtam, mert hozzám vágott volna egy kést, és belekarmoltam a karjába. Utána fél óráig üvöltött rám, hogy gyilkos leszek... És hangfelvételem is van az egyik veszekedésünkről, ami alatt végig egy egyesületet ócsárol és rágalmaz mindenféle légből kapott baromságokkal, aminek alapja nincs és nem is volt, és az egyesületnek én is a tagja vagyok(valami olyasmi). A felvétel végén hallatszik, hogy megver. Meg. Mindre azt mondja hogy hazudok, amikor rohadtul nem. Most is azért üvölt, hogy miért használom el az arckrémjét, amikor AZ ÉLETBE NEM NYÚLTAM SEMMIFÉLE KENCÉJÉHEZ! Bezzeg ő elhasználja a körömlakkjaimat a megkérdezésem nélkül, és a szemceruzáimat. Természetesen apukámtól kapott zsebpénzemből veszek mindent meg újra, és újra és újra. Meg hogy az életem egy mocskos hazugság. Ezt vágja mindig a fejemhez. Azt nem tudja ám bizonyítani, hogy hazugság-e valóban, csak rávágja és kész. És ha megpróbálok ellenállni, megver. Mostanában pedig az új mániája, hogy nem találkozhatok a barátaimmal, nem is alhatok ezentúl senkinél. Mindig menekülök előle, hogy a lehető legkevesebb időt töltsem ebben a házban, és ezt is szóvá teszi, hogy "nekem csak a seggrázás, a ruhák és az állandó menés a fontos", amikor rohadtul nem öltözködöm divatosan, rocker vagyok, semmi közöm a seggrázáshoz és a pasizáshoz. Az egész annyiban merül ki, hogy van egy nagyon jó fiú barátom, illetve szerelmes voltam egy srácba. Őket is ócsárolja az öltözködésük alapján(akibe szerelmes voltam, ő rapper), meg hogy idősebbek pár évvel nálam. Barátnőméknél nem alhatok és arra nem ad normális választ, hogy miért. Az a válasza rá, hogy "már nem poén, régen még vicces volt, már nagylány vagy, aludjon mindenki a saját ágyában!". Tiszta idióta. Sehova sem enged. Nem hogy este nem enged sehova, de még délután sem mehetek el. A barátaim pedig mindig arról beszélnek, hogy milyen jó volt és kár hogy nem engedett el anyám. Úgy fáj ilyenkor a szívem... Nem is beszélve arról, hogy minden nap sírok, lelki roncs vagyok, pszichológushoz is jártam, és ő is megmondta hogy velem semmi baj nem lenne, anyám készít ki teljesen, miatta lettem "Ilyen" - ha szabad így fogalmaznom.

Kérlek segítsetek! Mit tudnék csinálni? Hosszú távon nem fogom bírni sokáig, idegbeteg leszek. Vagdostam egy időben a combom és anyám azt hitte hogy a szerelem miatt van, és amikor közöltem hogy rohadtul az ő hibája, nem kéne ennyire tönkre tenni lelkileg, akkor egyszerűen leidiótázott. Minél jobban tilt valamit, én annál jobban csinálom, mindennel így vagyok. Ezekkel a hülye tiltásaival csak elidegenít magától, elzüllök, megutálom. Többet nem ér el. Jót nem tesz vele, csak a lehető legrosszabbat.

Segítsetek, kérlek!

L/14



2014. ápr. 12. 22:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
jó lenne ha kollégista lennél egy másik városban és akkor csak hétvégente kellene elviselned ezt a terrort. amint leérettségizel költözz el, dolgozzál és mellette tanulj. most sajnos sok mindent nem tudsz csinálni.. próbáld kerülni a veszekedést.
2014. ápr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Kollégista szerettem volna lenni, beírtam egy másik várost első helyre (nemrég felvételiztem) és anyám egyszerűen nem írta alá a jelentkezésemet.
2014. ápr. 12. 22:32
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Költözz apádhoz. Írtad apád is tudja milyen akkor tuti magához vesz téged is.
2014. ápr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem tudna ellátni. 83 éves. Viszont végső megoldás az lesz, ha még ennél is jobban elfajulna a dolgok illetve ha nem bírom már lelkileg. De ódzkodom ettől a megoldástól, mi mást tehetnék még?
2014. ápr. 12. 22:36
 5/22 anonim ***** válasza:
Idosebb testvered van esetleg?
2014. ápr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
próbáld meg jobb pillanatában elkapni és akkor próbáld meg aláíratni a papírt vele. nem lehet így élni :( hasonló helyzetben voltam.. 18 évesen elköltöztem és azóta nem sűrűn voltam "otthon"..utoljára 2éve.
2014. ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Féltesóm van, ő is 150 km-re lakik tőlünk, apukám előző házasságából, annyi idős majdnem mint anyám. Gondoltam már rá, de a munkája mellett nem tudna ellátni. Reggel 6-ra megy dolgozni és este fél 10-ig ott van, megállás nélkül dolgoznak, állatorvosok a férjével. Már beadtam a jelentkezésem egy másik suliba, és ami a leggázabb hogy itt van egy köpésre, reggel 4 perc séta oda az út. Muszáj volt valahova jelentkezni, anyám hajthatatlan volt a koleszossággal szemben.
2014. ápr. 12. 22:46
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

14 éves vagy, anyád 60 apád meg 83? teljesen életszerű...


amennyiben nem egy nagy kamu, akkor szépen teszel feljelentést a rendőrségen, miután megvert...vagy kérsz segítséget a gyermekvédelmis tanártól a suliban

2014. ápr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Tudom hogy furcsa, de igen, ennyi idősek a szüleim. Egész családom ilyen "kattant", minden pár között van 20 év kb. Ez van. Illetve. A feljelentésen is gondolkodtam. Azzal szoktam "megfenyegetni", hogy ha még egyszer megver, följelentem.
2014. ápr. 12. 23:12
 10/22 anonim ***** válasza:
Ennyi idos voltam en is mikor a szuleim beszuntettek a baratnonel alvast is. Utolag elmondta anyukam hogy o mondta apukamnak, mert nem szerette volna ha atverem oket es fiunal alszok. 18 eves koromig nem aludtam fiunal sem.
2014. ápr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!