Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy pizzafutár hoz egy...

Ha egy pizzafutár hoz egy pizzát, vagy jogom azt mondani, hogy mutassa meg a hivatalos nyugtát is?

Figyelt kérdés

Tehát:

Egy helyről hetente kb 1x rendelni szoktam pizzát, de a legutóbbi 5 rendelésből csak 2x volt valódi (AP számmal ellátott) nyugta a pizza mellé (a többi alkalommal csak egy hőpapírra nyomtatott "értesítő", amin csak a nevem és a címem van a rendelt terméken kívül)...

--> tehát 5-ből 3-szor nem hivatalos pizza eladás történt--> azaz hivatalosan meg sem történtek az eladások...


Van jogom ahhoz, mint adófizető állampolgárnak, hogy azt mondjam a pizzafutárnak, hogy:

mutassa meg a nyugtát, mielőtt fizetek a megrendelt áruért?

És ha nincs nyugta, akkor mit tehetek?

(mivel nem NAV ellenőr vagyok, így kiegyeznék néhány ingyen pizzával is).

--> Ebbe talán belemennének, vagy esélytelen a dolog?



Ez esetben a nyugta adás többszörös, azaz rendszeres elmulasztása körülbelül milyen bírsággal járna a cég számára?


2015. márc. 9. 21:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne próbálkozz vele. A pizzafutárok nem szoktak szarozni.
2015. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden áruért/szolgáltatásért KÖTELEZŐ nyugtát adni, felszólítás nélkül.
2015. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Természetesen kérheted a nyugtát, nekik kötelességük lenne adni. Ez adócsalás, bárhogy is szépítjük.

Bejelentést tehetsz a NAV-nál, ők valszeg ellenőrzést, próbavásárlást tartanak a cégnél.

Ingyen pizzát nem kérnék, ennek zsarolás szaga van.

Nem tudom, milyen bírságot szabnának ki.

2015. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ingyen pizzát persze nem kérnék, de ha felajánlanák, akkor ez számomra járna "kötelezettségekkel", mondván, hogy 'megvesztegettek', és emiatt nem jelentettem egy adócsalást?
2015. márc. 9. 21:36
 5/20 A kérdező kommentje:
Van, aki tudja, hogy egy adócsalásért (amikor a "üzletszerűen" nem adnak 5 váráslásból 3-szor semmilyen hivatalos nyugtát) mennyi pénzbüntetést kaphatnak?
2015. márc. 9. 21:40
 6/20 A kérdező kommentje:

Mellesleg megjegyezném így utólag, hogy az LEGELSŐ elmulasztott nyugtaadásuk után is írtam nekik visszajelzésben, hogy nem volt nyugta.

Ekkor a következő alkalommal jött egy hivatalos (AP számmal ellátott plusz nyugta), majd a pár nappal későbbi rendelésemkor ismét semmi...


Tehát amikor megjegyeztem, hogy hiányoltam a hivatalos 'visszajelzést', akkor a következő alkalommal küldtek, majd utána elfelejtették az egészet, és megint "feketére váltottak"...

Ezt akárhogy is nézzük, szinte üzletszerű visszaélés (mivel kétlem, hogy csak nekem 'felejtettek el' nyugtát adni a vásárlások döntő többséégben.

2015. márc. 9. 21:45
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ige, ez sajna adócsalásnak tűnik, de lehet nem szokta odaadni mert nem kéred és ilyenkor könnyítenek, nem adnak mindenkinek.


Kérheted, de lehet legközelebb a pizzás beleköpik a pizzába és belekeni az izéjét.

2015. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Annak a valószínűsége, hogy ingyen pizzát tudj kizsarolni az étteremből ezzel a faszkodással, pontosan 0%. Sok szerencsét, rokonszenves barátom!
2015. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem 50-500 ezer között.
2015. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

"Szerintem ne próbálkozz vele. A pizzafutárok nem szoktak szarozni."


Miért mit csinál?

Pofán vág a pizzával?

2015. márc. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!