Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyílt lapokkal szeretnék...

Nyílt lapokkal szeretnék játszani, és szeretném, ha csak azok válaszolnának, akik biztosak abban, amit írnak, mert nagyon fontos most ez. Erkölcsi mentesítés? (részletek lent)

Figyelt kérdés
14 éves voltam, amikor elkövettem egy elég súlyos bűncselekményt. Nem részletezem most, a lényeg annyi, hogy emberölés kísérletét állapítottak meg az esetemben (átlagos, középrétegű, intelligens családból származom és nem vagyok roma). Hihetetlen nagy szerencsém volt a bírómmal, ugyanis 1,4 év javítóintézet után szabadulhattam úgy, hogy a szabadulásom utáni további 1,4 évet feltételes szabadlábon tölthettem, ami most augusztusban fog letelni. Lehet-e esély arra, hogy erkölcsileg oly módon mentességet kaphassak, hogy büntetlen előéletű lehessek?

2015. jún. 28. 16:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ok, tisztázzuk, tehát kétszer voltál elítélve ezek szerint?
2015. jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A fenét, már kezedem érteni: 1 év 4 ónapot volt előzetesben, miat javíróintézetben töltött, utána ítélték el 2 év 8 hó fk. börtönre, feles feltételessel, ezért azonnali szabaduló volt.


Emellett tudatlan, mint a sötét éjszaka: gőze sincs, mi a különbség az előzetes és a jogerős büntetés, a javítóintézet és a börtönbüntetés között. Azt meg elvárja, hogy pontosan válaszoljunk arra, amit ő meg sem tud fogalmazni. Szerencsére 13 évig biztonsági őr nem lehet.

2015. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves #12!


Ahelyett, hogy itt próbálnál kioktatni egy olyan dologról, amiről neked nincs semmi fogalmad, próbálhatnál inkább segíteni a kérdésben, ha már ilyen jószívűen kommentálod a kérdést.. A provokálásoddal meg túl sokra nem mész nálam.. Szerintem teljesen egyértelmű a helyzet, nem tudom még mindig, mit nem értesz.. -.-

2015. júl. 1. 15:07
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


abban igazad van,hogy van, amiben neked nagyobb a tapasztalatod, mrt én egy percig sem voltam fogvatartva, viszont van 30 éves joggyakorlatom, némi oktatói, publikációs, szakvizsga-cenzori múltam.


Ahogy az előttem szóló is írta, nagyon nem mindegy, hogy javítóintézeti nevelésre ítéltek (ahogy a kérdésben írtad), vagy 2 év 8 hó fk. börtönre és 3 év közügyektől eltiltásra (mint ahogy később apránként bevallottad).


A kérdésedre is válaszoltam: ha az utóbbi variáció az igaz, akkor a kitöltéstől (azaz augusztustól) számított 3 év múlva mentesülsz, azután 10 év múlva lehetsz biztonsági őr. Odaírtam azt is, hogy melyik törvény alapján. Ha másképp tudod, szólj.

2015. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, kérdező; baj van a hozzáállással, ahogy a hozzászólásaidról látom.


Ahhoz képest, hogy nem vagy ártatlan bárány, elég erőszakosan írsz a segítőkész válaszolóknak.


Remélem, ez csak itt, névtelenül van így.

2015. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Igaz csak most olvasom a kérdést, én hasonló cipőben voltam mint a kérdező, teljesen átérzem a helyzetét. Én 2009-ben mentesültem a büntetett előélet hátrányai alól, idén úgy döntöttem elmegyek katonának. Erkölcs rendben (hjt alapján lekérve) megvolt a kiképzés, 6 hónap próbaidő szerződéskötéskor. És egyszer csak leszereltek, a múltam miatt!! Milyen országban élünk?? Ennyibe nézik az embert?? Sok jóra ne számíts a vagyonőr foglalkozásba se, a múltad mindig visszafog köszönni, én a saját bőrömön tapasztalom.. Sok sikert kívánok a kérdezőnek, és kitartást a továbbiakban
2017. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!