Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarország engedi a kettős...

Magyarország engedi a kettős állampolgárságot?

Figyelt kérdés

Nem a kinti magyarokra gondolok, hanem olyan esetben, ha pl én holnaptól panamai állampolgár vagyok, akkor le kell adnom a magyart vagy mindkettőt megtarthatom? Hogy működik ez?


Avagy tanácsosabb is leadni a magyart, mert ha megtartom, továbbra is fenn állnak bizonyos kötelezettségek rám nézve? (pl. adó)



2015. júl. 1. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Engedélyezi.
2015. júl. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi, és ajánlatos is megtartani vagy jobb leadni? milyen előnyökkel vagy hátrányokkal jár, ha megtartom?


(mondjuk gondolom, ha panamai állampolgár vagyok csakis, akkor egy vagonjogszabály is másképp vonatkozik rám, nem?)

2015. júl. 1. 09:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, minden jogszabály ugyanúgy vonatkozik rád. Én speciel nem tudok olyan jogszabályról mely a személyi hatályában különbséget tenne kettős és nem kettős állampolgár között.
2015. júl. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Államtitkokkal nem foglalkozhatsz kettős állampolgárként, ennyiről tudok.
2015. júl. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A másik ország törvényei is számítanak, nem csak a magyar. Valahol például nem engedik meg a kettős állampolgárságot, ha felveszed az övéket, le kell adnod a magyart. Valahol házassággal lehetsz kettős állampolgár, egyébként, ha magad akarod felvenni, le kell adnod a korábbit.
2015. júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a 3-as válaszát nem értem ...hát ha egyszer nem vagyok magyar állampolgár és közöm sincs az országhoz (annyi h az voltam), akkor miért vonatkoznának rám pl az adójogszabályok? nyilván akkor ennek az ottani jogszabályok szerint teszek eleget, nem?
2015. júl. 1. 13:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Az adójogszabályok már akkor sem vonatkoznak rád, ha csak simán nem itt élsz. Az nem állampolgárság függő.
2015. júl. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké, hát akkor már csak az a kérdés, hogy nyerek-e vagy vesztek a magyar állampolgárság megtartásával.
2015. júl. 1. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!