Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldi munka esetén otthoni...

Külföldi munka esetén otthoni státusz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy nagyszerű lehetőséget kaptam, melynek során pár év alatt külföldi, bejelentett munkával egy kellemes összeget tehetek zsebre.

Az adott országban leadózok, majd szeretném hazahozni a pénzt, ha lehet, szeretném elkerülni, hogy 1/3-át ismét leadózzam. Csúnya dolog, de ez van.

Itthon valamilyen jogi státuszban kellene maradnom, és ebben kellene a segítség.

Jelenleg végzett egyetemista vagyok, bejelentett munkahelyem nincs, nem jelentkeztem be munkanélkülire sem, TB-t fizetem.

Olvastam több helyen, hogy havi 50e forint körüli összegért egyéni vállalkozónak kellene otthon állnom, így havi 500e forint jövedelemig be tudnám vallani adómentesen a dolgot.

Mit csinálnak az emberek ilyenkor? Hogyan hozzák haza a pénzt? Milyen státusztban érdemes itthon maradni, miket kell befizetni?



2015. júl. 10. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
De milyen pénzt akarsz hazahozni? Főszabály szerint ott adózol, ahol életvitelszerűen élsz, azután a pénz után itthon már nem kell adót fizetned.
2015. júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért adóznál utána Magyarországon?

Ha keresel bruttó 2200 eurót, akkor abból ott adózol, ahol megkerested, annak az államnak.


A magyar állam semmit nem nyúl le belőle.

2015. júl. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bob the builder ***** válasza:

Ahogy fentiek is mondják, én is kint vagyok Magyar állam meg tehet egy szívességet. Én itt adózom ennyi.

Az otthoni státuszod az lesz,hogy bejelentetlen munkanélküli,az az nem létezel a nav szemébe.

2015. júl. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

EU/EGT tagállamban, vagy másik országban? Ez fontos azért... feltételezem, EU.


Itt több EU-s alapelv is ellentmond ennek...

- egy jogrendszer alkalmazásának elve: abban az államban vagy biztosított, ahol munkát végzet

- kettős biztosítás tilalma: csak egyik állam "sarcolhatja" meg...


Itthon a NAV részére be kell jelenteni, hogy külföldön/EU-ban munkát fogsz végezni. Ennyi.

2015. júl. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A magyar allamnak a legtobb orszaggal van kettos adoztatast elkerulo egyezmenye. Azaz ha ott dolgozol es adozol, akkor utana otthon mar nem kell adoznod.


A vallalkozosdi szerintem hulyeseg, bemesz szepen a TBhez es bejelented hogy kulfoldon dolgozol, aztan ennyi.

2015. júl. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mit akarsz te otthon adózni, ha kint már leadóztad? EU ország? Én Csehországban vagyok bejelentve, ott a cégem kifizeti az adót, és annyi. Más kérdés ha otthon is van bevételed, de ez akkor sem érinti a külföldi kereseted.


Hogyan hozzák haza? Utalják a magyar számlámra és annyi. Arra figyelj, hogy a TB - t mondd le - már ha hosszabb ideig melózol kint - mert olyat már hallottam, hogy ezért levettek valakit, függetlenül attól, hogy időközben nem vett igénybe semmilyen egészségügyi szolgáltatást.

2015. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!