Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdasági szakon abszolvált...

Gazdasági szakon abszolvált státusszal milyen esélyeim vannak álláskeresés során?

Figyelt kérdés
Úgy alakultak a dolgok, hogy csak a következő félévben államvizsgázok, viszont az abszolutóriumot megszerzem. Természetesen nem áll szándékomban az államvizsgáig a szüleim nyakán élősködve a lábamat lógatni. Kérdésem tehát, hogy az előbbiek alapján szerintetek milyenek az esélyeim arra, hogy bármilyen állást találjak?

2015. máj. 4. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak tőled függ. Illetve kicsit attól is, hogy hol keresel. Budapesten viszonylag egyszerű, vidéken sokszor alig van valami. Még egy minimálbéres állásra is sokan jelentkeznek vidéken, mert annyira nincs munka. De ha Budapesten tudsz dolgozni akkor jó esélyeid vannak.
2015. máj. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudnék Budapesten munkát vállalni. Illetve azt elfelejtettem hozzátenni, hogy felsőfokú angol és középfokú francia nyelvvizsgám is van, bár a francia tudásom kicsit berozsdásodott.
2015. máj. 4. 20:18
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Jajj emberek, mikor fogjatok mar fel, hogy a nyelvTUDAS szamit, nem a nyelvvvizsga
2015. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az angoltudásom még mindig felsőfokú, a franciára már nem merném azt mondani, hogy középfoknak megfelel. Bár ha elővenném a régi jegyzeteimet, szerintem probléma nélkül visszajönne.
2015. máj. 5. 10:04
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Ismertségtől is függ, és attól is,h milyen munkával lennél elégedett.


Pl. én is gazdasági szakon végeztem. Mindig a jobb tanulók közé tartoztam, versenyekre jártam, angolal sincs komoly problémám, és húztam egy határt mondva h "ennél lentebb nem adom". "Jobb" helyekre jelentkeztem, volt ahová behívtak, volt ahová nem. Jelentkeztem olyan helyre,ahol volt tesztírás, ezeket mindig nagyon jó eredménnyel töltöttem ki, volt h 40-ből 38 pontot értem el, volt h megírtam hibátlanra, amire a leendő főnök azt mondta,h az utóbbi 3 évben nem volt példa és nyugtatni próbált h jó esélyeim vannak a felvételre, angolul zajló interjúkon is továbbjutottam, stb.

Mégis mindig a szakmai tapasztalattal rendelkező emberek voltam előnyben...hatalmas előnyben. Olyan álláshirdetéseknél is,amit frissdiplomás pályakezdőknek hirdettek meg...vicc. És így egyikre sem vettek fel.


Volt olyan hely, ami a "határ" alatt volt és simán fel is vettek...volna, ha nem mondom le a nagyon szar fizetés miatt.


Most itt vagyok még mindig munkanélküliként lassan 1 éve.

2015. máj. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolso: de miert nincs tapasztalatod? Ha gyakorlaton lettél volna diakévek alatt vagy legalább most elvállalnál bármit akkor lenne tapasztalat. Az jo ha kituno voltal, de lassuk be többet ér ha rosszabbul telhesitesz suliban és mellette szakmai gyakorlati munkat csinalsz. Nem vicces 6 hétig, hanem 1-2 évig.
2015. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lustaságból vagy jó kedvemből nem végeztem semmilyen munkát a suli mellett. Úgy alakultak a dolgaim,hogy nem volt rá lehetőségem, bár a lehetőség nem a megfelelő szó. Budapesten jártam fősulira, de bp-i vagyok és "bejárós" voltam, tehát minden nap utaztam Bp-re és vissza, és volt családi probléma ami végigkísérte a felsőoktatásban eltöltött 4 évemet és végül halálhoz vezetett, ami elég sokat kitud venni az emberből. Ezt nem panaszkodásként mondtam, csak reagálva a kommentedre. Tehát lényegében a kialakult helyzet, a körülmények miatt nem dolgoztam suli mellett. Így csak 4 hónapnyi kötelező szakmai gyakorlatom van.

És igen, mióta végeztem elmehettem volna vhová dolgozni,h legyen tapasztalatom, mert ahogy korábban írtam lett volna rá lehetőségem, de egyrészt nem lettem volna vele elégedett és frusztrált volna a helyzet minden munkában töltött nap alatt, másrészt pedig ha el is vállaltam volna,de közben találok vmi jobbat és felkell mondanom,h oda mehessek,akkor az kellemetlen lett volna számomra. Tudom, h ez hülyeség, de nem tehetek róla, ilyen vagyok. Plusz mindig reménykedtem benne,h na majd következő nap/héten lesz vmi, aztán semmi -.-

2015. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A valami mindig jobb, mint a semmi. Állást keresni munka mellett is lehet.
2018. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!