Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gumi lövedékes revolverrel,...

Gumi lövedékes revolverrel, szabadon lövöldözhetek a saját udvaromban, úgy hogy videora felveszem, és felteszem közösségi oldalra?

Figyelt kérdés
Nem vonhatnak felelősségre érte? Vagy otthon is csak vész helyzetben használhatom? Esetleg mi számít helytelen használatnak? 9mm keserű pitbull..... 12mm gumigolyóval....
2015. júl. 13. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
úgy rémlik, ha a kertben durrogtatsz vele, az garázdaság. Lőtérre menj.
2015. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
aha... akkor nem lehet kipróbálni.... :/ lőtér nincs a közelben... :/
2015. júl. 13. 22:12
 3/12 kovpet ***** válasza:
Elvileg használhatod, ha nem zavarsz vele mást. De fogsz és ahogy írták, a garázdaság sok mindenre ráhúzható.
2015. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem napi lövöldözésre gondoltam....
2015. júl. 14. 16:14
 5/12 A kérdező kommentje:
egyébként a vadászboltban azt mondták,senki sem szólhat érte otthon....
2015. júl. 14. 16:17
 6/12 anonim ***** válasza:

"egyébként a vadászboltban azt mondták,senki sem szólhat érte otthon...."

Kedves gyerekek lehetnek a boltosok, nyilván már ott a neved/címed a megfelelő rendőr előadó asztalán "hadnagy úr készülhetnek, mindjárt jön egy újabb balek..."


Reálisan arra számolj, hogy a lövések után 1-2 szomszédod már hívja is a yardot és utána nem lennék a helyedben, mert a fegyver témára nagyon harapnak. A 9mm-s risztópatron eléggé hangos ám. Biciglizz ki valahová a pusztába és keress célpontokat, pl. elhagyott tanya körül mindig van ilyesmi. :) Rakd ki a célpontokat, vagy rajzolj a falra valamit és add le a lövéseket. Szemüveg legyen rajtad. És folyamatosan figyelj a környezetedre, mert ugyan szomszéd meg yard nem lesz, de egy vadőrbe futni sem lesz leányálom, mert az is intézkedni fog veled szemben.

2015. júl. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem vették fel az adataimat.... azt csak akkor fogják,ha megjön az erkölcsim... aztán azzal és a pisztoly papirjival,irány a rendörség,és aztán máris hordhatom megtöltve magamnál,nem látható helyen.... addig meg csak otthon a saját telkemen lőhetek,és csak riasztó pisztolynak minősül... :D ennyit megtudtam ma már :D
2015. júl. 14. 19:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem vették fel, oké, mert nem is kell, de akár kérhettél volna pl. számlát.


"és csak riasztó pisztolynak minősül"

Viselési engedéllyel vagy anélkül is gáz/riasztó fegyvernek minősül.


Ezt egy régebbi kérdésnél linkelték. Ez ugyan lakótelep, de talán érzékelteti, mekkora jó szórakozás lehet lakott területen szórakozni. Ha szereted a változatos életet, rajta.

[link]

2015. júl. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kovpet ***** válasza:
Erkölcsi? Hol olvastad, hogy az kell?
2015. júl. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ma voltam a rendörségen... ők mondták. használható otthon a gumi lövedékes. riasztónak minősül. csak utcára vitelkotr kell hozzá engedély,és nem kell vizsgát tenni,csupán az erkölcsit bevinni... akkor utcán,megtöltve,ruha alatt viselhető.... ez most a szabály.... végén én tudtam megadni a választ a saját kérdésemre. :)
2015. júl. 15. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!