Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova fordulhatok ilyen esetben...

Hova fordulhatok ilyen esetben? ( viselkedési probléma 28 hónaposnál)

Figyelt kérdés

Kisfiam nagyon okos,szép és ügyes, mindent megért. Viszont a viselkedésében amivel nem tudok már mit kezdeni:

-Nagyon makacs, önfejű,szófogadatlan. Értem ezt úgy, hogy nem tudok vele BKV-val menni, mert nem ül meg egy helyben, feláll az ülésre,felmászik a kapaszkodóra (csimpaszkodik), van hogy leül a földre vagy lefekszik,ha olyanja van.

Itthon és a bölcsiben is felmászik mindenhova, ezt nagyjából 14 hónapos kora óta csinálja, bölcsiben sem tudják leszoktatni róla.

Ha babakocsival viszem emiatt a tömegközlekedésen, akkor meg sikítozik ha nem veszem ki, meg ökölbe szorítja a kezét és úgy kiabál,toporzékol.

-Az utcán mindig kiveszi a kezemből a kezét, előre szalad, ha szólok, nem áll meg, pedig itt mindenhol jöhetnek autók. Elkezd szaladni, én utána, annál jobban szalad.


Gondolok arra, hogy hiperaktív, de még nem mentem ennek utána komolyabban.

Viszont ez a fajta szófogadatlanság, amit a közlekedésnél és akkor mutat,ha valami nem úgy van,ahogy ő akarja,nagyon dühít és kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz később, ha lesz kistestvére aki még babakocsis lesz, hogy fogunk hárman közlekedni biztonságosan? Mit fog látni a kicsi, hogy a nagy "letojja" a fejemet,ha nevelni szeretném?

Ezeken a problémákon kívül tényleg nagyon okos és ügyes,nem túlzok.

Hova lehet ilyen esetben fordulni?

Pszchiológiai probléma lenne?


2015. márc. 26. 12:16
 1/6 OlivO ***** válasza:

Teljesen normális, hogy a gyerek reggeltől estig ellenkezik ebben a korban. Csak szörnyen kimerítő. Mire ovis lesz, elmúlik.

Nekem sem védőnő, sem pszichológus (nevtanos) nem tudott segíteni, úgyhogy próbálkoztam figyelemeltereléssel, következetességgel, mindig fix programokkal. Totál meglepődtem, hogy a másik gyerekem meg nem ilyen lett, a kicsi nem volt hisztis.

2015. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ez a dackorszak... neked meg az a feladatod, hogy ne nevelni próbáld és ne akkor amikor szarik a fejedre hanem igenis neveld meg! tessék büntetni, dicsérni, ne engedd el a kezét, fogd olyan szorosan, hogy ne rántsa ki. és ha sikít, sír akkor ez van, majd legközelebb szót fogad...


semmi baj a gyerekeddel abból amit leírtál.

a hiperaktivitás meg nem azt jelenti, hogy felmászik mindenre, hanem súlyos figyelemzavar aminek az egyik velejárója a túlmozgás, de ez csak iskoláskorban lehet rámondani, amikor már a 45 perces tanóra végigülése, figyelési és komoly gond a gyerekneke, szóval 2 évesnél még nem kell ebbe belemenned

2015. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban!

Az utolsónak teljesen igaza van! Ez dackorszak a javából, semmi köze a hiperaktivitáshoz, ami egy figyelemzavar, ingerészlelési probléma ami gyakran társul motorikus nyugtalansággal.

A te fiad egy eleven, mozgékony, jól fejlődő kisfiú, aki határozott személyiséggel és erős akarattal rendelkezik.

Nekem a 4 gyerekem közül a legkisebbem lett ilyen. Buszon ülve nem maradt egy helyben, babakocsiba már 1 éves korától nem lehetett bekötni, utcán szintén kitépte magát a kezemből, és öntörvényűen közlekedett. Vagyis csak próbálkozott ezekkel, de szigorúan nem hagytuk ám. Nekünk ugye a párommal már van némi rutin...

Nem szabad, hogy a fejedre nőjön, itt az ideje megtanulnia a szabályokat. Ne legyen sok tiltás, mert attól megőrül, de a közlekedés bizony egy veszélyes helyzet, ott mindenképp tanulja meg mit szabad és mit nem. Nekünk is volt olyan, hogy úgy mentünk végig a járdán kézenfogva, hogy végig üvöltött, csak néztek ránk a járókelők, hogy miért hagyom én sírni a gyerekemet, bántottam vagy mi van, pedig csak annyi történt, hogy nem engedtem el a kezét, fogtam szorosan. Egyszer-kétszer végigüvöltötte így az utat, aztán azóta szépen jön mellettem, mint a kisangyal. Persze nyugodtan higgadtan elmagyaráztam neki minden egyes alkalommal, miért nem engedem el a kezét. Ugyanúgy a buszon sem hagytam, hogy felmásszon az ülések tetejére, na meg még nálunk az orvosi rendelőben várakozás volt ilyen. Végigüvöltöttünk néhány buszutat, csúnyán néztek ránk, de túléltük, a fiam megértette, hogy ülünk a buszon, és kész.

A felmászások. Ez is veszélyes. Nálunk előszeretettel a kanapé tetejére is felállt, a konyhaszekrényre is felmászott. Elmagyaráztam többször, nem szabad, de újból megtette. Ezután jött a bünti, ha felmászik ilyen helyekre, be a szobájába, és nem jöhet ki onnan. Első alkalmakkor üvöltés, ordítás lett belőle, úgy kellett bevinni és otthagyni a szobájába, mert be sem akart menni, aztán fokozatosan megértette, mi az hogy nem szabad. Most is előfordul, hogy felmászik valahova, de ha rászólok, rögtön lemászik szót fogad.

Ezekben a fegyelmezésekben nincs semmi erőszak, csak következetesség, és sok türelem meg nagy-nagy nyugalom, higgadtság kell hozzá, és a síró gyereket mindig meg kell nyugtatni és biztosítani arról, hogy szeretjük őt.

Hát remélem tudtam valamit segíteni!

2015. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 évesem hasonlóan viselkedik bár már kezd javulni a helyzet. Én sokszor megfenyegetem, hogy ha nem viselkedik rendesen és nem fogad szót akkor többet nem megyek vele sehova. Volt, hogy csak az utca feléig jutottunk, annyira nem fogadott szót hogy visszafordultam vele. Kismotor az egyik kezemben, az üvöltő gyerek a másikban és hazacaplattam vele. Sőt, az udvarra sem engedtem ki ezért, végülis meg lett büntetve.

Ha türelmetlen, folyamatosan magyarázom neki, hogy ha kibírja az öltözést akkor kimehet az udvarra, ha nem hagyja hogy felöltöztessem akkor nem mehet ki.

Szóval beígérem neki a dolgot vagy éppen megfenyegetem.

A nagyszülőknél nagyon neveletlen mert tudja hogy majd a mama meg a papa mindent megenged, amint megfenyegetem azzal hogy ha nem fogad nekem szót akkor hazamegyünk, máris tud viselkedni.

Ha itthon nem fogad szót és komoly dologról van szó akkor a fenekére is ráütök, persze csak jelzés értékkel.

Úgy látom, hogy ezek nálunk működnek.

Amúgy ha jól emlékszem, 4 éves korig nincs olyan hogy hiperaktív, anno én is utána jártam. 4 éves korig nem határozható meg a hiperaktivitás mert az első 4 évben így viselkedik a gyerekek nagy része és ettől még nem hiperaktívak.

Legyél vele szigorúbb, ha elfut mellőled messzire és nem áll meg amikor rászólsz akkor húzd magadhoz és határozottan szólj rá, hogy mégegyszer ilyen ne forduljon elő, nagy baj lesz ha elüti az autó, kórházba kell menni, sírni fog mert fájni fog neki stb... én ezeket mondom neki és megérti.

Minden jót.

2015. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem az a fura, hogy olvasom itt a kérdéseket, meg látom a válaszokat, hogy dackorszak, stb. De amikor az én nagyobbik fiam művel hasonlókat, és fekszik a földön valami nyilvános helyen, és mindenki minket bámul, én mindig úgy érzem, hogy márpedig ez abszolút nem szokványos, nem fog csak úgy elmúlni, ha vége a dackorszaknak, és nem tudom, mit kezdjek vele...
2015. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Próbáltam már utána magamhoz húztam,mondtam,hogy autók járkálnak és ez veszélyes, akkor megnyugodott,mentünk pár métert,megint csinálta, megint ugyanez vo.lt a reakció.Fogtam már erősen a kezét, nem egyszer meg is szorítottam jó erősen, akkor sokszor nevetve erőlködik,hogy fáj. De kinevet.

A buszozásos hozzászólással nem értek egyet, mert nyilván nem verem meg, ha nem ül le,rászólok,de hiába, de lekötözni sem tudom, viszont ha ülnek mellettünk vagy elöttünk, ő meg ott küzd, nem tudok mit tenni. Határozottság ide vagy oda, mintha felnőtt személyisége lenne, amiben nem változtat.


Anyu azt mondja én voltam ilyen, aki mindenhova felmászott, alig ült le stb, de azt mondta egyszer kaptam egy nagyobb pofont, utána nem csináltam többet.

Ütöttem már a fenekére, mondtam hgy ezt nem szabad, van hogy sír ilyenkor és jön hozzám, de legközelebb ugyanezt csinálja.

Szóval nagyon nehéz,nem látom a végét a dolognak.

És csak akkor viselkedik így,amikor én ott vagyok, ha a nagyinál van vagy az apjával, azt mondják,semmi probléma vele.

2015. márc. 26. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!