Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » S. O. S! Valaki segítsen, aki...

Böbi Nagy kérdése:

S. O. S! Valaki segítsen, aki jártas ilyesmiben vagy volt már hasonló helyzetben!?

Figyelt kérdés
Tavaly február óta dolgozom egy baromfifeldolgozó üzemben,szerződésemet havonta hosszabítják.Embertelen sok munka,iszonyatos kevés pénzért...stb stb stb.Viszonz most találtam egy új állást,szeretnék elmenni innen,viszont a dolgozók száma eléggé megcsappant,döcög csak az üzem,mivel mindenki menekülne,jönni nem nagyon szeretnének,érthető.Eddig mindenki felmondhatott bármikor,elengedték,most viszont fegyelmiket osztogatnak,aki elmer menni.Én úgy tudom,ha havi szerződéses vagy bármikor felmondhatsz,de ők mindenáron visszaszeretnék tartani az embert és még olyan gerinctelenek,hogy ha el is engednek egy fegyelmi ott fityeg, és a papírjaidat sem hajlandóak kiadni,könyörögni kell...Szeretnék felmondani,mivel felvételt nyeretem egy másik helyre,viszont a havi szerződésem lejárta 31.-én van.Felmondhatok e azonnak?Jogos e a fegyelmi?

2015. júl. 18. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Munka Törvénykönyve

[link]


67. §

(2) A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna.

2015. júl. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

az új helyen nem 1-én kellene kezdened? nem szoktak 2 nap múlva esedékes kezdést kérni, hisz el kell menni a legtöbb esetben alkalmasságira, tüdőszűrőre, stb.


a rendkívüli felmondást meg kell indokolni sajnos, ahogy előttem is leírták.


az új helyen több jelentkező közül választottak ki? ha igen, akkor szükségük van rád, veled akarnak dolgozni. a jelentkezésnél és az interjúnál nem említetted, hogy jelenleg is szerződéssel dolgozol?

esetleg beszélj velük, hogy le kell dolgoznod a hátralévő időt, épp 2 hétről van szó, annyit várhatnak, ha mondjuk nem idénymunkáról van szó.

2015. júl. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Most szerdán adtam le a jelentkezésem,péntekre behívtak tesztet tölteni,elbeszélgetésre,mivel ezek sikerültem,orvosira kellett mennem,ami szintén sikerült.Igen mondtam,hogy jelenleg én még dolgozom.Jövőhét hétfőn kezdhettem volna,de mivel még van állásom,úgy lett megbeszélve,hogy a következő csoporttal kezdek majd és addig elintézem a felmondásom stb. Szóval jövőhéten bármikor hívhatnak,és nem nagyon szeretném húzni sokáig a dolgot,mert be is sokalhatnak és mondhatják,hogy oké ennyi vol. Havonta hosszabítják a szerződésünket,eddig mindenkit elengedtek szó nélkül,felmondási idő nélkül.Mivel most a cég elég nagy bajban van,emberhiány miatt,így nem nagyon akarják elengedni az embereket,de tenni nem tesznek semmit,hogy maradjanak a meglévő emberek.Közölték velünk havi szerződésesekkel,hogy mostmár nem mondhatunk fel akármikor,hanem ha lejár a szerződésünk max nem írjuk alá a következő havit és elmehetünk.Viszont ha én most fogom magam bemegyek és közlöm,hogy szeretnék felmondani (amit eddig bárki bármikor megtehetett)ha én ezt megpróbálom megtenni fegyelmivel elküldenek és ezt meg is mondták,meg persze példa is volt rá.Egyik kolegám felmondott,marasztalni próbáltál,de nemet mondott,visszalökték s felmondását és beleírták a papírjaiba,hogy ők rugták ki fegyelmivel,mivel nem ment be dolgozni.....így próbáltak kiszúrni vele,mivel tudták,hogy másik munkahelyre készül,és hát ha ott fityeg a fegyelmi,mi az esély rá,hogy felvesznek?!Olyan szintű munkaerő hiány van ott,hogy bármire képesek ott tartani az embert.7-ből 6 napot dolgozom,napi 9-10-12 órákat ,nem gyenge fizikai munkát,ha nem volt vágás,állásidő helyett a szabadságomat írták ki,hogy meglegyen a kötelező óraszám,szóval már szabadságom sem nagyon van,persze nem is használtam fel belőle ,amivel ugye rendelkeznék,semmiféle juttatás vagy az hogy emberszámba vegyenek,nem csoda ,hogy senki nem akar jönni oda,híre van ennek az üzemnek....ez egy igazi börtön.
2015. júl. 18. 20:34
 4/11 anonim ***** válasza:
És mit érnek azzal a fegyelmivel? Attól talán kevesebb lesz a fizetésed?
2015. júl. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak nem a Master Good-ról van szó?
2015. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem valaki más belinkelte, HATÁROZOTT IDEJŰ munkaszerződés felmondását meg kell indokolni, és a fenti indokok lehetnek csak. Ha a felmondásod annak nem felel meg, akkor maximum a cég a munkaügyi bíróságon pert indíthat ellened és kártérítést követelhet, ha bizonyíthatóan kára származott a "hirtelen" lelépésedből. Ha 2 hét van még a szerződés lejártáig elég nehezen hihető, hogy ez alatt nélküled megállna az élet a cégnél. Valamit azért is nehezen hihető, mert nem vezető beosztásban dolgozol...:)

Mivel a határozott idő lejárta előtt mondasz fel, ezért - abszurd - de van felmondás időd. Ez alapból 30 nap. Határozott idejű szerződés esetén ez nem nyúlhat túl a szerződés lejáratának dátumán. Tehát az a 2 hét felmondás idő lenne. Az erre járó távolléti díjadra jogosan tart igényt a cég, ha nem töltöd le.


Én a Te helyedben felmondanék, hirtelen fogalmam sincs milyen indokkal, de azzal a tudattal, hogy 2 hét távolléti díját szinte biztos, hogy veszítek, de a peres kártérítési tortúrában én nem hiszek ebben a szituban.


A cég fegyelmit azért nem adhat, mert felmondasz! Még akkor sem, ha netalántán jogtalanul teszed azt meg. Amúgy is írásban kell a nyilatkozatot megtenni, a nálad maradó példányon dátummal ellátva vetesd át a munkáltatóddal. Ha ezek után ad fegyelmit igazolatlan távollét indokával, akkor körbe lehet őt röhögni.

Előtte pedig nem szólsz, hogy mi a célod másnap...

2015. júl. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt melegen ajánlom, hogy csak olyan papírt írj alá, amit végig el is olvasol. Ha nem értesz vele egyet, akkor nem írod alá! Pisztolyt úgy sem foghat a halántékodhoz.

Vigyázz, nehogy felültessenek!!!

2015. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Légy szíves, magarázd meg, hogy mit jelent, hogy havonta hosszabbítják a szerződést.


Havonta újat iratnak alá?


Mert ez egyrészt ne látszik szabályosnak, viszont megoldaná a dolgot.

Egyszerűen nem írod alá az újat.

Én is nyuszi vagyok, de ne fossál a fegyelitől! kitörölhetik vele ...


Az a lényeg, hogy találj új helyet, és át tudj menni.

Ha nagyon szemetek, kérj a munkaügyi felügyelőségtől segítséget.

2015. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!ma megtettem,hogy bementem felmondani,a titkárnő,lehivatta a nagyfőnököt,aki közölte,hogy ameddig szól a szerződésem,addig maradnom,kell.Persze mondtam,hogy nekem ez nem felel meg,erre a válasz az volt ,hogy akkor rendkivülivel jár el,ami azt jelenti nálluk,hogy aláírom a felmondási papírom,és a titkárnője 3 nap múlva fegyelmivel kirug,mivel nem mentem be 3 napig így 4 nap igazolatlan után kirug.Bele is mentem,mert nem szeretnék soha de soha többé itt dolgozni már.Viszont a barátommal közösen mentem be felmondani,ő egy másik részlegen dolgozik,őt megfenyegették,hogy kártérítési pert fognak a nyakába varrni.Olyan sokan mentek el az elmúlt időszakban,hogy a gyár csak döcög,de nem véletlenül,mivel embertelen helyzet alakult már ki.Szóval megfenyegette ,hogypert akaszt a nyakába,mivel kevés az ember ,így nem tudják ellátni az adott munkát,így a gyárnak kárja lesz.Nem vagyok nyuszi :) csak nem szeretnék a leendő munkahelyemen egy fegyelmivel megjelenni :)
2015. júl. 20. 23:15
 10/11 A kérdező kommentje:

Feltétlenül végigolvasom,amit alá fogok írni!!!Arra a döntésre jutottam,hogy a leendő munkahelyem felhívom és elmondom mi a helyzet,reménykedem benne,hogy mgvárnak minket.Szeretném elkerlni ezt a pereskedéses mizériát.Én mondtam,neki,hogy megbeszélni jöttem a dolgokat,de vele nem lehetett.Mondták,hogy a hónap végén aláírom,hogy nem szeretném meghosszabbítani a szerződésem és nyugodtan elmehetek....háát én már ebben sem hiszek nekik.

Igen,nállunk havi szerződések vannak 1.től a hónap utolsó munkanapjáig szól,ezt minden hónapban hozzák és iratják alá.

B.megyei üzemről van szó.

Kinézem a főnök úrból....,hogy eljárást indítson ellene,gerinctelen egy ember,persze tudom,hogy amiket mondott azt azokat modta,hogy visszabírjon tartani minket,hátha beparázunk.....tévedett.És még ma a képembe is vigyorgott ááááá.....enyhén bosszantó csak.Nem baj igaz életem leghosszabb 11 napja lesz,de ki kell várnom.

2015. júl. 20. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!