Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki bejön az udvarunkba,...

Ha valaki bejön az udvarunkba, és itt ordít/veszekszik, esetleg akár verekedni is akar, ebben az esetben ha leütöm valamivel, akkor milyen szankciókra számíthatók, ha feljelent?

Figyelt kérdés

Nem akarok semmi maradandó sérülést okozni, csak annyit akarok elérni, hogy kerüljön ki minket, és ne magyarázzon, ordítson.

A szép szavak nem használtak. Én meg nem fogok rendőrségre futkosni ilyen miatt, mivel nem csinálnának semmit. Az, hogy azt mondja neki a rendőr, hogy ejnye-bejnye... na erre nincs szükség!


2015. júl. 23. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetőleg ne legyen tanu, amikor lecsapod. Amúgy kapu zárva, és akkor próbáljon bemenni .
2015. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez garázdaság.

Ilyen nincs h bemegyek máshoz és ordítozok.

Említsd meg, hogy beszéltél a Független Rendszeti Panasztestülettel, másképp fognak hozzáállni.

2015. júl. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem beszéltem senkivel. De ha beszélnék is, mit mondjak nekik, és mit tudnak tenni? Most hallok először ezt a szervezetről.
2015. júl. 23. 13:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Tulajdonos? Haszonélvező? Bérlő? Ha nem, akkor hívd ki a rendőröket, ugyanis birtokháborító. Ha agresszíven viselkedik, le is ütheted, csak földre kerülés után állj le.
2015. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez szabálysértési magánlaksértés. Csak magánindítványra indul eljárás! Nem garázdaság, mivel hiányzik az (akár tettleges) erőszak, és a nyilvánosság.

"Én meg nem fogok rendőrségre futkosni ilyen miatt, mivel nem csinálnának semmit."

Akkor tűrd tovább. Ha te se teszel semmit, akkor ne is várd el másoktól.


Attól, hogy magánlaksértést okoz még nem jogosít fel téged, hogy erőszakot alkalmazz rajta. Csak a rendőrséget hívhatod ki (persze szökés esetén visszatarthatod, akár testi kényszerrel is).


A 22. § (1) bekezdése szerinti jogos védelem korlátai:

verbális cselekményekkel szemben nem vehető igénybe,

megtorlásként nem alkalmazható,

kölcsönös kihívás elfogadása mindkét fél számára a jogtalanság állapotát hozza létre,

támadás kiprovokálása megfosztja a védekezőt az elhárítás jogszerűségétől,

2015. júl. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nem hísz ki egy járőrt? Ennyi. Nem kell leütni, meg bántani. Utána kétszer is meggondolja, hogy bejön-e újra (mondjuk nem értem hogy tud bejönni, nincs kerítés, nincs kapu?) de ha igen, mégegyszer ráhívod a jardot.
2015. júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!