Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kis értékű bolti lopás elkövet...

Kis értékű bolti lopás elkövetésének következményei?

Figyelt kérdés

1000 forint alatti bolti lopást követtem el, 18+ évesen,

kihívták a rendőröket akik helyszíni bírságot róttak ki 20eFt értékben. Ezt befizettem, ennek már egy éve. Az egyik rendőr említette így már benne vagyok a rendszerben és "büntetett előéletem van immár". Kérdésem az hogy ez miben akadályozhat a továbbiakban, például vállalkozóit nem igényelhetek, vagy ahova menni akarok kanadába nem kaphatok vízumot? Hogyan kísérthet ez a megbánt bűnöm az elkövetkezendő éveimben? Elévül ez a "kis" bűncselekmény az évek során?



2015. júl. 30. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy azért nem fogsz kapni vízumot mert loptál egy rágógumit a sarki abc-ben.
2015. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

Na pusztán ezért sem kell lopni, és akkor no para!


Egyébként meg elévül valamennyi idő után ha nem kerül bíróságra (6 v. 12 hónap).

2015. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#2-es hülyeséget beszél, hiszen már megkaptad a büntetésed és be is fizetted, így nem tudom, mi évülne el.


Valójában, amit elkövettél, az még csak nem is "kis bűncselekmény", hanem szabálysértés. Abban igaza volt a rendőrnek, hogy "benne vagy a rendszerben" (mint szabálysértő), az viszont, hogy "büntetett előélet vagy", pontatlan, valótlan megjegyzés. A szabálysértés hátrányos jogkövetezményei az elbírálástól számított 2 évig állnak fenn.



Tehát, ha bárki, bárhol, azt kérdezi, voltál-e büntetve, a helyes válasz: nem. Ha azt kérdezik, hogy szabálysértés miatt voltál-e felelősségre vonva, akkor arra a válasz igen, a bírság kiszabásától számított 2 évig. Nyilvántartva is így, és eddig vagy.

2015. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!