Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A végrehajtási eljárás teljese...

A végrehajtási eljárás teljesen díjmentes, ha azt a sértett a bűncselekmény elkövetésével okozott kárra kéri az elítélttől?

Figyelt kérdés

amit persze a büntetőbíróság megítélt jogerősen polgárjogi igényként, tehát ez a része tiszta.


Ilyenkor semmilyen költség nem merülhet fel a végrehajtást kérő sértett számára?



2015. aug. 14. 00:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, de ez a költség behajtásra kerül az adóson. Továbbá igényelhető költségmentesség.
2015. aug. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ha automatikusan költségmentes, mivel bűncselekményből származó követelésről van szó, akkor miért kell külön igényelni a költségmentességet? nekem azon a papíron be volt X-elve a "teljes személyes költségmentesség", na de ez most akkor mérlegelés kérdése, hogy megadják-e vagy sem?
2015. aug. 14. 09:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi nem érthető azon, hogy NEM? De leírom újra: A végrehajtási eljárás NEM INGYENES, ennek költségét a jogosult megelőlegezi. De ez a költség megnöveli a tartozást, mely a kötelezettet terheli.


Személyes költségmentességet az alábbi rendeletekben meghatározott személyek igényelhetik:

[link]

[link]

2015. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ha hiszed, ha nem, kvára nem érthető.


ezek szerint mégse élvez költségmentességet a bcs áldozataként végrehajtást kérő (igen, a költségek megelőlegezése alól is gondoltam, azaz kompletten, de már nem csodálkozok semmin se, azok után, hogy a bíróságon se tudták megmondani ...)

2015. aug. 14. 17:50
 5/6 A kérdező kommentje:
ja és még annyi h az adóson ugyan 1 Ft-ot nem lehet behajtani. ilyenkor mi a helyzet? azt is a sértettre terhelik automatikusan?
2015. aug. 14. 17:51
 6/6 A kérdező kommentje:

"A végrehajtási eljárás NEM INGYENES, ennek költségét a jogosult megelőlegezi. De ez a költség megnöveli a tartozást, mely a kötelezettet terheli. "


figyelj, nem, határozottan egy kicsit se érthető ...


tehát oké, értem én h alapból vannak költségei , na de az volt a kérdés, hogy aki bűncselekmény sértettjeként kéri a bcs-ből származó kárának behajtását, azt automatikusan megilleti-e a mentesség (azaz hogy előlegezni se kelljen) avagy ez mérlegelés kérdése avagy vagyoni helyzet kérdése? stb?


Esetleg vki fel tudna világosítani érthetően? köszönöm

2015. aug. 17. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!