Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az állami biztosító ül a...

Ha az állami biztosító ül a táppénzemen milyen szervezethez fordulhatok segítségért?

Figyelt kérdés

mert ugye vannak olyanok mint, munkavédelmi felügyelőség, fogyasztóvédelmi, meg stb

akik a biztosítókat szabályozzák, ők kik?



2014. jan. 8. 15:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

állami biztosító??????????????????


Oep.

És közel sem biztos, hogy ő ül a pénzeden, sőt, nem ők szoktak rajta ülni (én kifizetőhelyen vagyok ügyintéző, nagyjából tudom, mennyire gyors az oep), hanem a munkáltató nem küldi be neki a táppénzes papírod és a kötelezően kitöltendő nyomtatványt.


Viszont ha nincs aláírt igazolásod arról, mikor adtad át a tp papírt a munkáltatónak, akkor ahhoz sincs jogod, hogy őt számon kérd. HA ő kifut a hat hónapból, ameddig visszamenőleg tp igényelhető, akkor egy forintot sem kapsz. Szóval érdeklődj a munkahelyeden.

2014. jan. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

a munkahely már kifizette a táppénzt, csak annak van még fennmaradó része, ami nem a munkáltatót terheli, hanem a biztosítót.

Megkérdeztem tőlük mégis miért nem küldték még, erre csak annyi választ kaptam, hogy levelem továbbítva az illetékes kollegáknak és megtisztelő nekik, hogy ügyfelük vagyok, meg mit tehetnek még értem, meg hasonló maszlag

csak hát most várok várok a válaszra..de meddig már? 2013 nov-ében voltam beteg.

2014. jan. 9. 09:56
 3/16 anonim ***** válasza:

Huhh, rakjuk rendbe a fogalmakat.

Amit a munkáltatód fizetett, az nem táppénz, hanem betegszabadság, ami a keresőképtelenség elején jár, évi 15 munkanap.

Ezt követi a táppénz. Ehhez az kell, hogy leadd a munkáltatónak a tp papírt, ő kiállítson egy igazolást és együtt elküldje az oep-hez.


Én évek óta állok kapcsolatban az oep-pel, ha késés volt, az soha nem rajtuk múlt, mindig a munkáltató küldte későn a papírokat. Általában leadod a főnöknek, ő ül rajta, továbbadja a munkaügynek vagy a könyvelőnek, ő is ül rajta...

2014. jan. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
pontosan mettől meddig volt igazolva a keresőképtelenséged??? MEttől meddig voltál táppénzen?
2014. jan. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

viszont az én esetemben a táppénzes papír munkáltatóra eső részét leadtam a munkáltatónak, a biztosítóra esőt meg a biztosítónak személyesen. ahogy az orvos elmondta, hogy melyiket kinek kell leadni.

szóval nekem csak a szervezet a lényeg, az meg az oep.

ezt köszönöm. a munkáltatónak teendője nincs az én esetemben sem felém, sem a biztosító felé.

2014. jan. 9. 10:29
 6/16 A kérdező kommentje:

tehát okt 28-nov 15-ig voltam táppénzen.

a szerződésem okt 31-el megszűnt (határozott id. volt)


az okt 28-31-ig vonatkozó táppénzt a munkáltató már kifizette nekem. és a nov 1-15-ig időszakra terjedőt nem kaptam meg a biztosítótól, amire jogosult vagyok, mert még munkaviszony alatt írtak ki táppénzre, amire való jogosultság így munkaviszony megszüntével is fennáll. Ráadásul 100%ban a jövedelemmel egyező összeg, nem úgy mint itthon, hogy az asszem 50%-a csak.

(Németo)

Szóval kb fél havi keresetemmel jönnek, azaz 500 Eur-val.

2014. jan. 9. 10:33
 7/16 anonim ***** válasza:

Hiába adod le biztosítónak (meglep, hogy elfogadták, nem kéne), mert nem tudnak vele mit kezdeni...

fogalmuk sincs, mennyi a béred, stb. Ezt a munkáltató igazolja.

MAga a tp papír nulla.


de egyébként, tessék: Az orvos által igazolt keresőképtelenséget, illetve az ennek idejére vonatkozó táppénz iránti kérelmet 

a  munkáltatónál  kell  bejelenteni,  egyéni  vállalkozónak  pedig  a  székhelye  szerint  illetékes 

egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervnél.  


szóval ott kellett volna leadnod. Most várhatod, hogy az oep levelet írjon a munkáltatódnak, az majd továbbítja a könyvelőnek, aki valamikor kitölti, visszaküldi aláírásra a munkáltatónak, az meg majd az oep-nek.


HA az orvos mondta, hogy az oep-hez vidd, töröld képen, jó nagy marhaságot mondott.

2014. jan. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

az orvos mondta hogy ez a munkáltatóhoz kell, ez a másik meg a biztosítóhoz!

és így is csinálja mindenki Németo-ban.

és a biztosítóm amúgy is kapcsolatban álla munkahelyemmel, mert eleve a munkahelyem jelentett be feléjük és a munkahelyemmel vetették fel a kapcsolatot is amikor kiléptettek. mondhatni forró vonalon vannak egymással.

2014. jan. 9. 10:37
 9/16 anonim ***** válasza:

nem vagy jogosult, abban a pillanatban, ahogy a munkaviszonyod megszűnt, nem vagy jogosult táppénzre, mert passzív tp nincs.

Ha ezzel kezded, nem koptatom a billentyűzetet.


Méltányossági kérelmet adhatsz be, de még nem találkoztam ilyen esetben olyannal, amit elfogadtak volna. ÍEgyébként ebben az esetben is kell igazolás a foglalkoztatótól. És ha ne én magyarázkodjam, ezzel foglalkozom, naponta több igéányt továbbítok az oep-hez, tudom, mi a munkáltató dolga, és nincs olyan tp, amivel nincs dolga.

2014. jan. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

de igen, Németországról van szó!

itt jogosult mindenki táppénzre munkaviszony megszűnte után is, ha még a munkaviszony alatt lett kiírva!

2014. jan. 9. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!