Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Orrtörésért ha önvédelem volt...

Orrtörésért ha önvédelem volt mit lehet kapni, ha följelentenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Páran kimentünk inni és szóba kerültek barátnőm viselt dolgai (más pasik lakásába átjárkálás, fesztiválokon más pasikkal való eltünögetés, sátrukból előkerülés. Ez neki nem tetszett és elment. Mi is így tettünk, de ő utánam jött, hátulról rám támadt, ütött és levitt a földre. Én önvédelemből ütöttem egyet ami pont orrba találta és eltört neki benne valami. Bement a kórházba is látleletért és most feljelentéssel fenyeget.

Az esetet rajtunk kívül 4en látták, ebből 3 mellettem van égrs tanúskodik az önvédelemről (meg persze én is) , b.nőm gondolom hazudni fog hogy rossznak állítson be meg van egy gyerek aki kísérgette úgyhogy szerintem ő is képes lesz majd hazudni a kedvéért.

Milyen büntetésre számíthatok?


2015. aug. 23. 08:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőd mi a francért tanúskodna ellened? Úgy érzem kicsit el van ferdítve a sztori...


Ha ennyi ellentmondásos tanúvallomás van, akkor általában csak a bizonyítékokra támaszkodnak. Ez pedig az egyik oldalon egy látlelet, a másik oldalon semmi. MAx kapsz egy ejnyebejynét.


(De valamiért úgy érzem megint egy tinicicaharc ez, csak nagy divat mindenféle képzeletbeli bírósággal, joggal, feljelentgetéssel jönni a fiataloknak, de 100-ból 99 azt se tudja hogy hogy kell feljelenteni)

2015. aug. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván apuci-anyuci fogja intézni ebben az esetben:D Ha a gyerek kerít egy jó ügyvédet, és te nem tudsz, akkor megfingathatnak, egyéb esetben max. megróvás. Ha kerítenél semleges tanúkat, akik nem a haverjaid, hanem csak ott voltak, akkor szerintem némileg jobb esélyeid lennének.
2015. aug. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az eset hajnali 3 fele történt egy ligetes részen, semleges tanút nem fogok találni hacsak ki nem nézett valaki egy szembeni házból. Sajnos ő föl fog ha szemét, mert van rendőr rokona azt meg tudja hogy kell bár ügyvédre nem lesz pénzük.
2015. aug. 23. 09:29
 4/12 anonim ***** válasza:
8 napon túl gyógyuló, szal súlyos testi sértés.
2015. aug. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 szántóvető ***** válasza:
súlyos testi sértés,2 év letöltendő.de sok műlik az enyhítő körülményeken ill a tanúk vallomásain.jó hosszú menet lesz mire ítélet születik de simán megúszhatod felfüggesztettel vagy fel is menthetnek ha az önvédelem minden kétséget kizáróan bebizonyosodik.
2015. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
RLbancokat nem szabad védeni.
2015. aug. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha a barátnőd ellened tanúskodik, akkor miért a barátnőd?


Amúgy a nyomozók elég gyorsan kiszúrják, hogy ki hazudik,mivel erre vannak kiképezve. Meg aztán vannak erre technikák is...


Nemrég beidéztek szabálysértés ügyben meghallgatásra,ha én csináltam volna úgy be lettem volna szrva hogy megszólalni sem tudok. Szóval előre könnyű eltervezni hogy mit fog majd mondani de a főtörzs előtt a viselkedésből sok minden kiderül és aki hazudik az megütheti a bokáját.

2015. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

Találtam egy ilyet, szerintem ez igaz a te esetedre:


29. § (2)21 (2)21 Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból túllépi.


Tehát ha valaki hátulról rád ugrik akkor elfogadható, hogy ijedtségedben nagyon megütötted, de pl. sokan írnak olyan kérdéseket, hogy pofon vágott, erre én betörtem a fejét, na az nem jogos önvédelem.


Nem vagyok ügyvéd, csak úgy találtam a neten ezt a törvényhivatkozást, ne vedd garantáltnak.

2015. aug. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyenlőre holnapig gondolkozik hogy feljelentsen-e (milyen rendes tőle). Amúgy hány napon belül jelenthet föl ilyenkor látlelettel?
2015. aug. 23. 12:40
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Akkor előlegezd meg és jelentsd fel te. Semmit nem kapsz érte, hiszen egyértelműen önvédelem volt.
2015. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!