Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Orrtörésért ha önvédelem volt...

Orrtörésért ha önvédelem volt mit lehet kapni, ha följelentenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Páran kimentünk inni és szóba kerültek barátnőm viselt dolgai (más pasik lakásába átjárkálás, fesztiválokon más pasikkal való eltünögetés, sátrukból előkerülés. Ez neki nem tetszett és elment. Mi is így tettünk, de ő utánam jött, hátulról rám támadt, ütött és levitt a földre. Én önvédelemből ütöttem egyet ami pont orrba találta és eltört neki benne valami. Bement a kórházba is látleletért és most feljelentéssel fenyeget.

Az esetet rajtunk kívül 4en látták, ebből 3 mellettem van égrs tanúskodik az önvédelemről (meg persze én is) , b.nőm gondolom hazudni fog hogy rossznak állítson be meg van egy gyerek aki kísérgette úgyhogy szerintem ő is képes lesz majd hazudni a kedvéért.

Milyen büntetésre számíthatok?


2015. aug. 23. 08:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Az elévülés időtartama a büntetési tétel felső határa, de minimum 5 év. Bármikor feljelenthet ettől függetlenül, de ha 5 év eltelik, míg megteszi ezt a lépést, akkor utána már nem csinálhatnak belőle eljárást.
2015. aug. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
Am rendszerint első egy hónap eltelte után már csökken az esélye h feljelent. Ha addig nem tette/teszi meg, akkor már nem is valószínű.
2015. aug. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!