Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Honnan tudhatnám meg, hogy...

Honnan tudhatnám meg, hogy kié volt régen a lakás?

Figyelt kérdés
1900-as évek elején?
2015. aug. 23. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Földhivatal, tulajdonlap-másolatot lehet kikérni. Ha azon esetleg a II.v.h. utáni idők szerepelnek elsőként, és tulajdonosként a Magyar Állam volt a tulajdonos, akkor az azt jelenti, hogy "kulákoktól" vagy "deportált zsidóktól" elkobzott ingatlanról van szó...

Esetleg még valamelyik egyháznál valami utaló bejegyzés, hogy azon a címen kik laktak, vagy levéltári anyagban keresgélni, esetleg a Vöröskereszt segítségét lehet talán kérni.

2015. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 23. 14:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsit kutatósabb ötlet, ha a hivatalban nem találtál semmit, bár ehhez is szerencse kell:

Ha lakik idősebb ember születése óta a házban, akkor ő emlékezhet hogy mittomén a Kovácsék laktak ott az 50-es évekig és nagymamától örökölték, szóval biztos ott laktak a felmenők is a század elején. Ha tud róluk valami részletet (pl. Kovács xy minisztériumban dolgozott Kovácsné meg festő volt) abból is ki lehet indulni. Persze ehhez tényleg nagy szerencse is kell, meg valahogy felkutatható ember.

2015. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy abban az időben még nem volt mindenhol földhivatali nyilvántartás. Pl. engem is érdekelt, hogy a nagymamám házát mikor építették (azt tudom, hogy kinek a szülei, de a pontos dátumot nem). A tulajdoni lapon viszont a nagymamám az első személy, aki fel van tüntetve (semmiféle állami, vagy zsidóktól elkobzott vagyonról nincs szó, mama is úgy vette az ingatlant az eredeti tulaj lányától). Az ügyvéd mondta, hogy mikortól van egységes ingatlannyilvántartás a Földhivatalokban, de sajnos nem emlékszem. Én csodálkoznék, ha sikerülne rábukkannod az építtetőre.
2015. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Idősebb nem lakik már a házban, köszönöm szépen.
2015. aug. 23. 14:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Háziorvosnál is lehetne érdeklődni. Ő tudhatja hogy mittomén 8 éve halt meg a 90 éves Kovács néni aki születése ott lakott. De erre is megint csak kicsi az esély.
2015. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Földhivatal mint olyan, egész biztos, hogy csak a II. v.h. utáni Magyarországon lett. Hiszen a v.h. előtt a Magyar Királyi Államkincstár vagy minek nevezték az államirányító szerveket, és a telek-tulajdonok nyilvántartása is csak azoknak a szervezeteknek irataiban történt, tehát akár a 20-as, 30-as évek tulajdonosai sem jelennek meg a mai földhivatali iratokban.
2015. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!