Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vajon én is megkaphatom...

Vajon én is megkaphatom Abházia állampolgárságát/útlevelét?

Figyelt kérdés

Engem mindig is vonzott a Kaukázus, és az ottani nyelvek. Nemrég olvastam, hogy Abházia 2009-től kezdte el kibocsátani az állampolgárságot igazoló dokumentumokat (pl útlevél).

Viszont mivel Abháziát nem ismerik el, ezért az ott lakók majdnem 90%-a rendelkezik más ország útlevelével (többségében Oroszországéval), és hogy elkezdték szintén kiadni az állampolgárságot/útlevelet azoknak, akik diaszpórában élnek. Nekik nem kell bizonyítani, hogy melyik nemzethez tartoznak most.


Ilyen alapon én is igényelhetném? Vagy mi ennek a kritériuma? Mert olvastam, hogy nem kell ott lakni, lakcím sem kell.

Magyarországon is könnyített állampolgárság van, rengeteg orosz, ukrán fel is vette, nekik sem kellett igazolni még azt sem, hogy tudnak-e magyarul.



2015. aug. 30. 12:21
 1/6 A kérdező kommentje:

És MO.,n van kettős állampolgárság is, szóval...


Vagy ha írnék egy e-mailt angolul egy ezzel foglalkozó szervhez akkor vajon mit reagálnának?

2015. aug. 30. 12:23
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fiktív államok általában "nesze vigyed, legalább többen vagyunk" elv alapján, nem nagyon szokták korlátozni a saját irataik kiadását. Viszont ezt legfeljebb a falra tűzheted ki dísznek, mivel sehol se ismerik el, így használhatatlan.


Amúgy de, az egyszerűsített honosítási eljárásnál is kell igazolni a magyar nyelvtudást.

2015. aug. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor semmi esély arra hogy megkapjam?
2015. aug. 30. 13:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De megkapod az útlevelet, csak amikor mutatod a határon, akkor a rendőrtiszt úgy fog rád nézni, mintha a libri klubkártyádat adtad volna neki.
2015. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem. Bár nem tudom, kinél lehetne eziránt érdeklődni, vagy mi a feltétele, sajnos semmit nem találtam erről. Pedig szépen mutatna a Republic of Abkhazia Passport :D


tudom h használhatatlan.

2015. aug. 30. 14:59
 6/6 A kérdező kommentje:
útlevél az = az állampolgársággal?
2015. aug. 30. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!