Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hatóságoknak mikor szokásuk...

A hatóságoknak mikor szokásuk válaszolni? (budapesti nagykövetség, egyenlő bánásmód hatóság) vagy felhívjam őket, ha hétfőn írtam és semmi válasz?

Figyelt kérdés

mindkettő számomra fontos, gyerekkel kapcsolatos dolog

(egyik anyakönyvezési kérelem, másik, hogy megsértett egy munkáltató az anyaság miatt, ez utóbbira várták a levelem, mert először telon beszéltünk. megírtam, és semmi...)

a nagykövetség oldalán a müncheni nagykövet linkelte nekem, hogy oda írjak

[link]

megírtam és annyit nem írt volna ki, hogy válaszát elküldtük, vagy valami..


2015. szept. 18. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:

A hatóságoknál általában a maximum válasz adási idő 30 napban van meghatározva, a tapasztalatom az, hogy 2-3 hét mindig kell a válaszra.

Azt megkérdezhetem, hogy hogyan sértett meg a munkáltató anyaságod miatt? Ott dolgoztál vagy jelentkeztél állásra? Csak kíváncsiságból.

2015. szept. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

jelentkeztem állásra

és az utolsó pillanatban módosult a szervezésem és gyerekkel kellett megjelennem és kidobtak az ajtón, hogy így meg se hallgatnak, viszlát.

2015. szept. 18. 13:47
 3/9 A kérdező kommentje:
*interjúra hívtak és uolsó pill-ban derül ki, hogy vinnem kell a gyereket magammal.
2015. szept. 18. 13:47
 4/9 A kérdező kommentje:
*a hatóság azt mondta még a telon, ez lehet ejárás alapja, küldjem meg írásban.
2015. szept. 18. 13:48
 5/9 anonim ***** válasza:
nézd, én meg tapasztalatból azt mondom neked, túl sokat ne várj .... sajnos meglehetősen kirakat-hatóságról van szó, akik olykor showhivatal-szerűen eljárnak, de komoly, érdemi előrelépést nem valószínű, hogy fogsz kapni. (legalábbis bocs, mielőtt gond lenne, közlöm, hogy ez az én nem is egyszeres tapasztalatom, ezt pedig tudom igazolni)
2015. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

de a nagykövetségtől mit szeretnél?

azt ugye tudod h rájuk nem vonatkoznak ilyen értelemben a magyar jogszabályok? nagyjából az az eljárásrend, hogy a levelet ESETLEG elolvassák, aztán a 90% kuka, néha 1-1 ügyet esetleg lezárnak egy meglehetősen formális válasszal.


Viszont mint írtam, őket aztán nem köti se a 30 se a 60 napos ügyintézési határidő ....

2015. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az egyenlo banasmod hatosag mar valaszolt, az mar egyertelmu hogy naluk azert lassu minden, mert mindent postai uton inteznek es tolem is mindent postai uton varnak. 10 en adtam fel nekik levelet, 21-en kaptam toluk levelet hogy anyakonyvi madolatot kernek.
2015. szept. 26. 12:20
 8/9 A kérdező kommentje:
Szoval ok még csak az adminisztacios resznel tartanak.bocsi hogy kulon irok de eltunik a valaszkuldes gombom
2015. szept. 26. 12:22
 9/9 A kérdező kommentje:
A nemet anyakonyvi hivatal (akik 1 napon belul valaszoltak)iranyitott a budapesti nagykovethez hogy ok az illetekesek
2015. szept. 26. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!