Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánvádas eljárásokban...

Magánvádas eljárásokban kötelező a vádlottnak megjelenni?

Figyelt kérdés

Mert magam se értek semmit, néha a bíróság is azt írja, hogy nem, aztán a következő idézésben meg azt, hogy hű de összedől a világ és így elővezetés meg amúgy és szal kötelező, akkor most mi az igazság?

(becsületsértés, rágalmazás)


2015. szept. 21. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen.


KET 46. § (1) Azt, akinek személyes meghallgatása az eljárás során szükséges, a hatóság határnap vagy határidő megjelölésével arra kötelezi, hogy előtte vagy a megjelölt helyen jelenjen meg.


(2)290 Az ügyfél a kérelmére indult eljárásban nem kötelezhető a megjelenésre, kivéve, ha a hatóság


a) a kérelemre indult eljárást hivatalból folytatja,


b) tárgyalást, közmeghallgatást vagy egyezségi kísérletet tart.


(4)292 Az idézésben meg kell jelölni, hogy a hatóság az idézett személyt milyen ügyben és milyen minőségben kívánja meghallgatni. Az idézett személyt figyelmeztetni kell a megjelenés elmulasztásának következményeire.


(6) Az idézés ellen nincs helye önálló jogorvoslatnak.


48. § (1) Az idézett személy köteles az idézésnek eleget tenni.


(2) Ha az idézett személy az idézésnek nem tesz eleget, vagy meghallgatása előtt az eljárás helyéről engedély nélkül eltávozik, és távolmaradását előzetesen alapos okkal nem menti ki vagy nyolc napon belül megfelelően nem igazolja, továbbá ha az idézésre meghallgatásra nem alkalmas állapotban jelenik meg, és ezt a körülményt nem menti ki, eljárási bírsággal sújtható. Nem sújtható bírsággal az idézett személy, ha az idézés nem volt szabályszerű.


(3) Ha az idézett személy ismételt idézésre sem jelenik meg, és távolmaradását nem menti ki, a rendőrség útján elővezettethető. Az elővezetés foganatosításához - ha jogszabály másként nem rendelkezik - az ügyésznek a hatóság vezetője által kért jóváhagyása szükséges.

2015. szept. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jobban teszed ha elmesz.
2015. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ne viccelj már hogy jön ide a Ket?


A Be szerint ???


#2: nos igazából azért lenne fontos tudni, mert már előre lehet tudni az eredményt, ki vannak osztva alapok szépen, tehát tök felesleges ezzel csesznem az időmet. azért lenne jó tudni ....

2015. szept. 21. 11:51
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha nem jelensz meg, akkor ejtik a vádat. Így a pénzedet bukod, az esetleg felmerülő költségek téged terhelnek. Másik fél pedig kártérítést követelhet.
2015. szept. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

még kártérítést is? és azt miért?


de várj, nem csak akkor ejtik az egészet, ha én vagyok a feljelentő?


na de vádlottként??? sztem akkor nem ejtik, hát az igen logikátlan lenne ... csak most ezzel a sok költséges vonzattal keményen megzavartál :D

2015. szept. 21. 12:37
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha valoban komoly az ugy(nem olyan, hogy lehulyeztel vkit-mert altalaban ilyenek vannak). Akkor mindenfelekeppen erdemes lenne elmenned.
2015. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

de kb olyan .... az a színvonal h jaj de megsértettem és nem alszik azóta és még krokodilkönnyeket is ejt amiért lek-áztam (nem nyilvánosan csak kettesben négyszemközt).


csak hát a bíró a jó kis haverkája, ezért is mondom h tök felesleges mert az ügy el van döntve, ez már az eddigiekből is tiszta volt.

engem csak az érdekelne, mi történik ha nem megyek ... mert ahogy írtam, a bíróság is egyszer ezt írja, másszor meg amazt, szal vicc az egész már.

de mi ez a sok anyag vonzat most amit vki említett?

2015. szept. 21. 12:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Elnéztem, azt hittem te vagy a magánvádló. Így vedd semmisnek a korábbi hozzászólásomat.

Terheltként nincs választásod el kell menned. Különben a tárgyalást elnapolják egy olyan időpontra, amiről nem tudsz és majd hajnalban kijön érted a rendőrség elővezetni. Amíg meg nem tartják a tárgyalást, addig órákig fogságban leszel. Költségét pedig rádterhelik, mint ahogy az idézésen is szerepel.

Polgári perben követelhet kártérítést, ha megállapítják előtte a bűnösséget.

2015. szept. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha tudod , hogy a sertett valamilyen kapcsolatban all a biroval, akkor ezert erdemes szolni. Ilyen nincs, hogy "a haverom a biro, majd meglatod...". Nem kell hagyni magad, es amugy a legtobben a maganvadakat kirohogik, siman meguszhatod egy ejnye-bejnyevel, csak rafkosnak kell lenni.
2015. szept. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

hát tudod vidéken ez kicsit másképp megy. itt a haver bíró aztán tök mindegy kinek van igaza, akkor is bűnös vagy, kész.


de mit értesz az alatt h rafkósnak kell lenni?


és kártérítést azért mert szak még csak nem is más előtt k-váztam le? az ész megáll egyre jobban komolyan.

2015. szept. 21. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!