Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betöréses lopás plusz telefon...

Betöréses lopás plusz telefon lopás?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy ember aki fel van függesztve betöréses rablásért. Én most feljelentem, mert ellopta a telefonom (valszeg már túladott rajt a féreg) . Mi lehet az ügyből? A telefon nagyértékű, használtan vettem 60 ezerért. És a férfitől nemrég vették el a gyerekeket, mert alkesz-ha ez számít valamit.
2015. szept. 24. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Bizonyítanod kell vagy te vagy a rágalmazó
2015. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ezt hogy lehet bizonyítani? Teljesen egyértelmű hogy ő volt, de bizonyítani nem igazán tudom. Max ha lekövetik a telefont...
2015. szept. 24. 08:48
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az a leg célszerűbb hogy elmész a rendőrségre bejelented hogy ellopták a telefonod, és elmondod hogy szerinted ki lehetett az de nem mondd ki hogy biztos vagy benne, csak gyanítod, ilyenkor nem feltétlen jelenthet fel rágalmazásért mert számodra sem teljesen egyértelmű és addig a rendőrség sem hurcolja meg teljesen csak jobban fognak szimatolni a háza táján. Mivel említetted hogy nem egy olcsó telefon így az IMEI alapján lenyomozzák hogy jelenleg kinél van, és akinél van attól fognak kérdezősködni, és mivel logikus hogy ilyen esetben az ember a saját bőrét védi vagy valami így már ő tud hivatkozni arra hogy a telefont kitől szerezte, vette, kapta és akkor a szálak már elvezetnek a tényleges tolvajhoz akire már jobban rá lehet bizonyítani hogy ő volt a hunyó. Persze ez nem egy rövid és egyszerű folyamat de előbb utóbb lesz eredménye.
2015. szept. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!