Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan jelentsem be azt, hogy...

Hogyan jelentsem be azt, hogy valaki lopja a gázt? De úgy, hogy tényleg ellenőrizzék!

Figyelt kérdés

Onnan tudom, hogy ez a személy mondta nekem, hogy felszerelt valamit, aminek segítségével télen NAGY összeget "spórol". Azt mondta, hogy ha csengetnének ellenőrzésre, nem engedné be őket, mert kellene neki kb. 5 perc, hogy leszerelje.

Nem kell kioktatni, hogy nem szép dolog árulkodni, mert jó okom van rá, amiért meg akarom tenni. A kérdésre kérnék válaszokat, ötleteket, ha csak írok a gázszolgáltatónak, csinál egyáltalán valamit? Van erre valami jogszabály, hogy nem köteles beengedni az ellenőröket? Mert így akkor sosem kapják el!!



2015. szept. 28. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

1./ "...mert jó okom van rá, amiért meg akarom tenni."

Lehet szerinted jó ok, ám én azt gondolom, hogy valami személyes bosszú áll a háttérben, mert nem a törvényességre, hanem a te "jó okodra" hivatkozol;

2./ ha rajtam múlna, feljelentésed után nálad is körülszimatolnék, mert ha nem bosszúból teszed, akkor a te törvénytelenségedről akarod a gyanut elterelni;

3./ egészen biztos, hogy te törvénytisztelőnek tartod magad, ám az emberek nagy tőbbsége csak spiclinek fog.

.

A kérdésedre:

megteheted a szolgáltatónál és/vagy a rendőrségen is.

Ha tisztességesebb vagy, mint akit feljelenteni akarsz, ne feledd valódi neved és címed feltüntetni az irományodon!

2015. szept. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2%
Ilyen emberből kéne vagy kettő ezen a világon,csak az a baj több millióan vagytok........
2015. szept. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az eszetekbe sem jut, hogy nem engem kellene szidni, amikor nem én csinálok törvénytelen dolgot? Nem azt ítélitek el, aki lop, csal, hanem azt, aki ezt nem nézi jó szemmel. Gratulálok. Na igen, erre mondhatom én is: "Ilyen emberből kéne vagy kettő ezen a világon,csak az a baj több millióan vagytok..."

Az első válaszolónak üzenem, hogy nálam nyugodtan körbe lehet nézni, én nem lopok semmilyen szolgáltatást.

2015. szept. 28. 10:46
 4/9 anonim ***** válasza:
2%
Ezt szinte rögtön gondoltuk,hogy te vagy a 2 lábon járó becsületesség,aki még életében semmi csúnya rossz dolgot nem tett.....én meg neked gratulálok,hogy iyen sok szabadisőd van,hogy így ráérsz foglalkozni mások dolgával....és hogy sikerült megragadnod óvoda nagycsoport szintjén,hogy azonnal mész árulkodni....
2015. szept. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
utálom a fajtádat.
2015. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Lagzi Lajcsi!
2015. szept. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk aki olyan hülye, hogy eldicsekszik az "órakímélő" gáz/villany vételezésével, az meg is érdemli, hogy felnyomják...

"Van erre valami jogszabály, hogy nem köteles beengedni az ellenőröket?" - nyilván valakinek a magánlakásába nem lehet csak úgy hirtelen beállítani, hogy "jöttünk"; ugyanakkor a gázmérő a szolgáltató tulajdona, amit nem lehet elidegeníteni tőle, tehát hozzáférést kell biztosítani, egyeztetett időpontban.

2015. szept. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

Vettem üzenetedet.

Kommentedből az derül ki, hogy a te szemedben csak a lopás a törvénytelen, te nem lopsz, tehát törvényesen élsz.

Ha ez így van, akkor minek a vaskos Btk és Ptk?

.

Mellesleg 100% törvényes életed sem hiszem.

Találtál már pénzt az utcán?

A tövény szerint, ha 5 Ft-ot találsz, azt is le kell adnod a jegyzőnek.

Megtetted?

Ha nem, máris ugrott a 100%!

2015. szept. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy én 100%-ban törvényes életet élek? SENKI (még anyád se) él törvényes életet, de nehogymár az legyen a normális, hogy valaki havonta 70-80 ezer forintokat lop!! Mindegyikőtök ezt csinálja? Nem? Akkor meg mit szólgattok be?! Nem beleírtam a kérdésbe, hogy a kérdésre válaszoljatok, ha tudtok? Nem véleményt kértem magamról, mert az nem érdekel. Eddig egy hasznosnak mondható válasz jött, a többi szemét.
2015. szept. 28. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!