Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új korány rendet teremt a...

Az új korány rendet teremt a bíróságok területén is?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az évekig elhúzódó, hosszadalmas perekre, melyek rövid idő alatt rendezhetőek lennének.

Gondolok a megvesztegethető bírókra.


2010. márc. 14. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez inkább a nemrég kinevezett új főbíró feladata volna. A bíróság ugyanis a kormánytól független hatalmi ága a demokráciának. Lásd még Montesquieu-nél: törvényhozás, végrehajtás, bíróság. A kormánynak csak közvetett befolyása lehet a bíróságokra a törvénykezésen, illetve a költségvetési eszközökön keresztül.
2010. márc. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Reméljük. :)
2010. márc. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

elsőnek:

Teljesen igazad van, de sajnos nem úgy működnek, ahogy egy demokráciában kellene. Egyedül az Alkotmánybíróságot tartom függetlennek.

2010. márc. 14. 20:10
 4/7 anonim ***** válasza:
hát, én azért kiváncsi lennék arra kedves kérdező, mennyire látsz rá, hogy mi van ezek hátterében.. érdekelne mit tudsz, miért vannak évekig elhúzodó perek, és valami linket aról h kit vesztegettek meg.. köszike..
2010. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

utolsónak:

Ismerőeseim körében hallottam, hogy 2-3 évig elhúzódnak a válóperek, munkaügyi perek is évekig tartanak, a hírekben pedig már több alkalommal is elhangzott, hogy megvesztegették a bírót. Utoljára egy bírónőt (sajnos a cikket nem találom) függesztettek fel hasonló eset miatt.

Egyébként ezt is olvashatod:

[link]

2010. márc. 15. 08:28
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én érdekesnek találnám ha kormány rendelettel szabályoznák a bíróság működését, az első kommentelőnek teljesen igaza van Magyarországon elvileg független bíróság van, tehát csak törvény útján lehetne a bíróságot korlátozni v Alkotmánybíróság útján
2010. márc. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

na én avgyok aki visszakérdezett.

szal, azt mindenki tudja, hogy a perek évekis elhúzódnak. de ennek pl válóper esetében lehet az is az oka, hogy felek nem tudnak megállapodni, az ügyédek kitapossák egymás belét stb stb..

faterom ügyész. én már láttam méter magasan feltornyozott aktahegyeket a bíróság folyosóin (nem az idodákban, hanem a folyosón) ezért írtam, hogy ezeknek az okai nem olyan egyszerűek mint sokan hiszik.

a cikk 2004es. és persze vannak korrupt bírók, de szerintem ez nagyon ritka.

2010. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!