Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Város területén sátorozni szabad?

Város területén sátorozni szabad?

Figyelt kérdés
Fel szeretnénk verni egy sátrat éjszaka a városban egy parkolóban vagy egy parkban. Illegális?
2011. aug. 23. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Szabad. Sőt régebben a városok jurtákból álltak.
2011. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Keress jogszabályokat a vadkempingezésre, esetleg kérdezd meg az önkormányzatot, vagy a rendőrséget, mielőtt indultok.
2011. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Minek kérdezze? Magyar ember magyar földön ott ver sátrat ahol akar.
2011. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Magyar ember magyar földön ott ver sátrat ahol akar."

HA pl szlovák lennék akkor nem verhetek sátrat?

2011. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem !
2011. aug. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi eddig a válaszokat!

16:10-nek: akkor beköltözök Julika néni kertjébe egy szó nélkül, és ha beszól, hogy mit keresek én a kertjében lelövöm egy visszacsapó reflexíjjal.

2011. aug. 23. 17:24
 7/10 anonim ***** válasza:

"HA pl szlovák lennék akkor nem verhetek sátrat?"


De. Szlovákiában.

2011. aug. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"visszacsapó reflexíjjal"


Szerintem nagyon ne erőlködj olyan szavakkal melynek nem vagy tisztában a jelentésével, mert még a végén feltalálod a kövér FAT -et.

2011. aug. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
jogos, ma is tanultam valamit, de remélem érted mire akartam kilyukadni ^^
2011. aug. 23. 17:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Jaaaj, már...


A 2. válaszadó közelítette meg a legnormálisabban a dolgot. Jogszabályok!!!


Azok alapján pedig most, előre le merném fogadni, hogy nem verhetsz sátrat sem parkolóban, sem parkban.

Ugyanis általában ezek közterületek, amelyeket kizárólag rendeltetésszerűen szabad használni. Azaz a parkolót parkolásra, a parkot pl. sétára /vagy folytathatnám: az úttestet autós közlekedésre, a járdát gyalogosként, stb./


A rendeltetéstől eltérő használathoz általában előzetesen engedélyt kell kérni a helyi polgármesteri hivataltól. Ők a kérelem alapján vagy megadják az engedélyt, vagy nem. Utóbbi a valószínűbb.


Engedély hiányában a rendőr először is összepakoltathatja a cuccokat, és felszólíthat, hogy szíveskedjetek eltávozni onnan. Ez éjfél körül vagy hajnalban bizonyára nagyon kellemes szórakozás...

Másodszor esetleg még fel is jelenthet szabálysértésért, ill. megbüntethet, ezt nem tudom pontosan.


Persze függ a helyszíntől is, van, ahol esetleg engedékenyebbek, de mindenképp érdeklődj előzetesen az illetékes önkormányzatnál!

2011. aug. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!