Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem büntették meg azt az...

Nem büntették meg azt az embert, aki egy társasházban a lakását vagy 50 db menekültnek kiadta, akik a folyosót használták wc-ként és teleszemeteltek mindent?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én is gondolkodom ezen. Van egy kétszobás üres lakásom egy panelban, pont útba esik a menekülteknek, 50 hozzám is jöhetne jó pénzért fejenként. Én úgy tudom, hogy a lakók nem tehetnek semmit, a lakás az enyém, én költöztethetem csak be vagy ki őket. Nekem kell a pénz, a szomszédok hőbörgése nem fog érdekelni. Először tudni szeretném, hogy ez egy legális módja-e a pénzkeresésnek vagy nem, mert illegális dolgokba nem szeretnék fogni. Az, hogy mennyire felháborító, az már nem érdekel. Pénzt akarok keresni.

2015. szept. 7. 09:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Jogellenes tartózkodás elősegítése


354. § (1) Aki


a) az Európai Unió tagállamának,


b) az Európai Gazdasági Térségről szóló megállapodásban részes más állam vagy


c) az Európai Gazdasági Térségről szóló megállapodásban részes más állam állampolgárával azonos jogállású állampolgár államának


területén történő jogellenes tartózkodáshoz vagyoni haszonszerzés végett segítséget nyújt olyan személy részére, aki ezen államok egyikének sem állampolgára, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


A súlyosabb vétség az:


Embercsempészés


353. § (1) Aki államhatárnak más által a jogszabályi rendelkezések megszegésével történő átlépéséhez segítséget nyújt, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha az embercsempészést


a) vagyoni haszonszerzés végett, vagy


b) államhatár átlépéséhez több személynek segítséget nyújtva


követik el.


(3) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha az embercsempészést


a) a csempészett személy sanyargatásával,


b) fegyveresen,


c) felfegyverkezve,


d) üzletszerűen vagy


e) bűnszövetségben


követik el.


(4) Aki embercsempészésre irányuló előkészületet követ el, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2015. szept. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Mi a nem hasznos abban a válaszban, amiben beidézek egy hatályos jogszabályt?

Kretén világ.

2015. szept. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

szerintem ha pénzt akarsz szerezni az ingatlanodból, akkor add ki rendesen albérlőknek. nem tudom neked az miért lenne jó,hogy szétberhelik a lakásodat(megrongálják). és lehet,hogy 1-2 szomszéd úgy megorrol rád,hogy később ha el akarod adni a lakást akkor szándékosan szabotálják,amikor vevő van..

én inkább nem tenném,de hogy büntetik -e azt nem tudom, de az első belinkelte ,hogy igen.

2015. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

De, Első, hasznos, és én felpontoztalak.


A Kérdező nagyon meg fogja szívni. :D

2015. szept. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
ráaádásul, mivel a legtöbbnek nincsenek iratai, így jogszerűen nem lehet bérleti szerződést kötni velük.
2015. szept. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem lehet. Mondjuk nem örökre gondoltam volna, csak pár napra, 1-2 hétre, amíg szükségük van rá. És inkább nem albérletben gondolkodnék, hanem mondjuk naponta 50 euróért fejenként. Ezeknek van pénzük.
2015. szept. 7. 11:09
 7/19 anonim ***** válasza:
Ennyire nem egyszerű a dolog, mert ha regisztráltak menedékkérőként, akkor nem jogellenesen tartózkodnak itt. Az ott kapott papírjaikkal köthetnek szerződést is, de gondolom úgyis előre kéred a díjat kp-ban, szóval ez a része annyira nem érdekes.
2015. szept. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%
A NAV-ot biztosan érdekelné. Számlát tudsz adni?
2015. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#7 Jól mondja, ha már rendezett a menekültjogi státuszuk, akkor legálisan kiadhatod nekik a lakást. Bár valószínűleg ők is csak rövid ideig akarnak itt maradni.

Amúgy a hírekben hallani, hogy ha valaki illegális menekülteket bújtatott, akkor indult ellene büntetőeljárás.

2015. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem illegálisakra gondoltam. Amúgy sajnos manapság már minden tilos, amiből kicsit is pénzt lehetne keresni.
2015. szept. 7. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!