Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megváltoztathatom-e így a nevem?

Megváltoztathatom-e így a nevem?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy a nevem Nagy Ádám Béla.

Amit meg szeretnék változtatni Kis Ádámra.

Tehát elhagynám az egyik utónevem, és felvennék egy teljesen új vezetéknevet.

Az új vezetéknévhez semmilyen családi kötődésem nincsen, a legjobb barátom neve, aki természetesen beleegyezik (ha kell) hogy felvegyem.

A névváltoztatási kérelmemet csak azzal tudom indokolni, hogy személyes okokból nem akarom az apám nevét viselni.

Jóváhagynák-e ezt?



2015. okt. 3. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Fogalmam sincs, de mi a valódi indokod a névcserére? Mert amit írtál inkább hangzik úgy, hogy csak valamit írnod kell a papírra. Biztos megéri a herce-hurcát, meg a költségeket?
2015. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez a valódi indokom, és nekem megéri.
2015. okt. 3. 15:52
 3/7 anonim ***** válasza:

# 2/2 Időpont ma 15:52


Innentől kezdve ez meg egy hosszabb eljárási folyamat. Tudom, hogy csak példa volt, de gyakori vezetékneveket biztosan nem engednek felvenni (Kovács, Szabó, Nagy, Kis, Kiss...). A többiről nem tudom, majd nyilatkozik egy jobban hozzáértő. :-)

2015. okt. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyira nem tucatnév, de nem is hiszem hogy ritka lenne. Különleges meg semmiképp. Viszont a megmaradó keresztnevemmel együtt már ritkának számítana szerintem.
2015. okt. 3. 15:59
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
Természetesen nem.
2015. okt. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bármire változtathatsz(normális kereteken belül, pl. a "terrorista józsi"-t szerintem sem engednék) , az indok is bármi lehet. A családban volt névváltoztatás azért tudom.
2015. okt. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Megváltoztathatod, és tökéletesen elég az indokod. Magyar névnek kell lennie magyar helyesírással és nem lehet történelmi személy neve. Tucatnév lehet és nem kell máa hozzájárulása ( ha már nagykorú vagy).
2015. okt. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!