Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy olyan kérdésre szeretnék...

Joci0001 kérdése:

Egy olyan kérdésre szeretnék választ kapni, ami szerint engem egyetemlegesen felelősnek tartanak lakbér, rezsi tartozásért. Ez jogos?

Figyelt kérdés
Kiegészítésképp annyi, h az édesanyám nevén volt a lakás, közüzemi órák minden. Banki hitel bukott be, s az új tulaj 2 évre visszamenőleg követeli, egy ügyvédi szerződésre hivatkozva s magas költségeket. Én sem kezes, sem ügyfél nem voltam, és még csak közüzemi óra sem volt a nevemen. Egyszerűen csak be voltam jelentve(közben már nem laktam az ingatlanba, ezt igazolni is tudom). Tőlem vonják le, s a közjegyző és bíróság minden fellebbezésemet elutasít. Mi lehet tenni? Köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 4. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Te örökölted a lakást?
2015. okt. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha az ügyvédi szerződést aláírtad, akkor jogos.


Vagy ha te vagy az örökös, a hitelt is örököljük a szüleinktől.

Bár nem értem, hogy visszamenőleg miért követel bármit az új tulajdonos? Na mindegy.

2015. okt. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nagyon nem mindegy, mi az az "ügyvédi szerződés".

Ha bérlőtárs voltál a lakásban, akkor természetesen jogos, függetlenül attól, hogy kinek a nevén voltak az órák.

Ha tartozásátvállalás volt például, vagy bármiféle kezesség-vállalás, akkor is jogos.

Szóval ezt az "ügyvédi szerződés"-dolgot azért kifejthetnéd, mert ez így nem egy értelmezhető jogi kategória.

2015. okt. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kiegészítem. Nem írtam alá semmilyen szerződést, kezes sem voltam, egyszerűen csak oda voltam bejelentve. 2 évig húzódott a lakás átvétel mert előtte kft-ről, kft-re járt a lakás. Ezalatt én már máshol laktam. Semmi közöm nem volt az ügylethez. A tulajdonos pedig egy az általa küldött ügyvédi levélre hivatkozva perelt állítólag engem (amiről persze én nem tudtam semmit) a bíróságon, s ez alapján a bíróság megítélte neki a költségeket. Még bérleti szerződés sem volt köztem és ö közötte. Én tettem feljelentést 2012-ben, eltűnt, s tettem idén is. Korábban a PSZÁF tette ugyanezt a kft-k ellen, s ott már az ügyészség is nyomoz a tulajdonos ellen. Ez idő alatt jogerősen tőlem vonják le a "lakbért" és a rezsit is.
2015. okt. 5. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!