Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha szüleim elváltak, akkor én...

Ha szüleim elváltak, akkor én csak édesapámhoz vagy édesanyámhoz kerülhetek?

Figyelt kérdés
Mindketten eltudnának engem látni, én 16 éves vagyok, nekem semmi beleszólásom nincs? Nagyszüleimhez/Keresztszüleimhez nem mehetek?

2015. okt. 5. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tudnak a szülők megegyezni, hogy hova kerülj, akkor a bíróság fogja eldönteni, ahol természetesen meghallgatják a véleményedet, de a bíró dönti el, hogy a véleményednek (és persze apukád/anyukád/szomszédjóskabácsi véleményének) mekkora súlyt ad; az is előfordulhat, hogy mondjuk te apukádhoz szeretnél kerülni, ezt el is mondod, de mégis anyukádhoz kerülsz.


Aztán 2 év múlva, amikor betöltöd a 18-at, oda mész, ahova akarsz.

2015. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de a bíróság úgy is dönthet, hogy mondjuk egy ismerőshöz/rokonhoz kerüljek? (Még akkor is ha a szüleim amúgy eltudnának látni?
2015. okt. 5. 13:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Dönthet úgy, de ahhoz nagyon indokolt eset kell. Az ítélet előtt mindenképp lesz környezettanulmány, és ha nem találnak kirívóan rossz körülményeket, akkor szinte biztos, hogy valamelyik szülődnek fognak odaítélni.
2015. okt. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval ezesetben az nem fogja őket érdekelni, hogy én nem a szüleimhez akarok menni? :/
2015. okt. 5. 15:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy ha normálisak a szüleid, képesek gondodat viselni, csak azért mert haragszol rájuk vagy mert már most szeretnél szabadabban élni, nem fog a bíró úgy dönteni, hogy a nagymamád a nyugdíjából nehezebb körülmények között neveljen. Nem rám tartozik, de miért nem akarsz egyik szülőnél sem lenni?
2015. okt. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy csupán azért ,mert Te a nagyihoz akarsz, akkor a bíróság úgy fog dönteni. Ahogy feljebb írták, nyomos érv kell,hogy a családból kiemeljenek (ha ez a nagyi akkor is), bántalmazás, olyan durva lakáskörülmények, de nagyon durva kell, az nem elég,hogy nincs bent meleg-víz. Az nem lehet, hogy a bíróság dönt, de annak ellenére a szüleid megengedik, hogy a nagyinál lakj? Azért mond el a bírónak mindenesetre én azt javaslom. Ha is ítél oda nagyszülőnek, azt nyilván nem lehet valamit még is segít.
2015. okt. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!