Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El szeretnék költözni itthonró...

El szeretnék költözni itthonról édesapámhoz Nagy-Britanniába, de ő már kb 10 éve nem fizeti a gyerektartást. Ettől még el lehetne intézni, hogy hozzá költözhessek?

Figyelt kérdés
Nem szeretek itt élni. Nevelőapám folytom cseszeget, és van egy lánya, akivel kényszeresen együtt kell élnem, 15 évesen még azt se engedik, hogy facebookozzak (de én sunyiban csinálom), nem mondják meg a wifi jelszót, de ezt szerencsére már megszereztem, nem engednek bulizni ( még szilveszterkor is otthon kell maradnom ), még konditerembe sem mehetek, minden féle kifogást kitalálnak, kosarazni sem mehetek, ledig a 188 centis magasságommal ez lenne a célszerű. Zsebpénzt sem kapok, édesapám kintről intéz nekem havonta pénzt, amiről anyámék nem tudnak. Régebben bántalmaztak is fizikaialag, most 1-2 éve már a lelki terror megy. Amúgy családi házban élünk, az anyagi helyzetünk nem rossz, de ettől függetlenül nagyon rossz itt nekem. Ruhát se nagyon kapok, csak apám szokott ruhát küldeni, azokat hordom. Mit szóltok ehhez?

2013. nov. 21. 17:55
 1/10 A kérdező kommentje:
és fiú vagyok.
2013. nov. 21. 17:58
 2/10 anonim ***** válasza:
Leültél már velük megbeszélni ezt?
2013. nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. A probléma az, hogy még csak 15 éves vagy. Bár ahogy hallottam, 16 évesen már dönthet a gyerek arról, hogy melyik szülővel akar élni. Talán ez lehet a te nagy lehetőséged.
2013. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy édesapád ezt vállalja-e?!
2013. nov. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Velük még nem beszéltem meg. De apám azt akarja, hogy vele lakjak, azt várja, hogy mikor megyek hozzá, mert 2004 óta nem látott.
2013. nov. 21. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy értem, az itthoni problémákról leültél beszélni már anyukáddal és a nevelő apáddal?
2013. nov. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hallod én is el akartam költözni egyik szülőmtől a másokhoz. És utánna érdeklődtünk és,ha a bíróságon be tudod bizonyítani hogy jobb apádnál akkor át kell hogy helyezzenek
2013. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

hát annyira azért nincs messze, hogy 9 év alatt ne lehessen hazajutni egy fapadossal...

biztosan akarja, hogy odaköltözz? mert ha igen, akkor már rég megtette volna a szükséges lépéseket...

2013. nov. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

beszéltem már velük a problémákról, de mindenre van kifogásuk, de szerintem ezek nagyon gyenge kifogások

Anyám nem engedne, ezért nem tett még lépéseket apám, meg nem biztos benne, higy mennék.

2013. nov. 21. 19:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy mindkét szülőd engedélyére szükség van a külföldre költözéshez, másképp "emberrablás" történik és visszahozhat a rendőrség.

Anyád miért nem akarja, hogy ott kint tanulj? Talán több lehetőséged lenne, mint az itteni középiskolákkal. Érdemes is lenne menned most, mert 19 év fölött fizetős az oktatás Nagy-Britanniában, szóval minél hamarabb mész, annál olcsóbban tanulhatsz. Persze, ha csak dacból sem enged, akkor gáz van.

2013. nov. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!