Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alattunk nyílt egy pékség,...

Alattunk nyílt egy pékség, helyben sütik az árúkat. Napi 8 órában büdös édes szag terjeng. Mit lehet csinálni jogilag, vagy technikailag, hogy ez megszünjön?

Figyelt kérdés

Elsőn lakom, otthon dolgozok. Ha szakelszívót épít és felvezeti a tetőre akkor meg a legfelső emeletn lévő lakások szívják meg (szó szerint).


Lehet, hogy 5 percre finom egy édes+adalékanyag illat, de napi 8órán keresztül szagolgatni?



2015. okt. 6. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha engedélyezték az üzletet, akkor nem tehetsz semmit, legfeljebb elköltözöl. Technikailag esetleg meg tudod tenni, hogy a saját lakásodnál minden ablakot légmentesen leszigetelsz és megfelelö szellöztetö rendszerrel oldod meg a levegöcserét - így van némi esély, hogy a légszürö a szagok nagyobb részét is kiszüri. De ez nem olcsó, és nem 100%-os megoldás.
2015. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Utána kéne nézni, hogy mitől terjeng a szag. Mert szerintem ez nem normális. Lehet, hogy rosszul van bekötve a szagelszívója vagy akármije.

A lakóhelyed jegyzőjénél tegyél panaszt és ott biztosan elmondják, hogy milyen lehetőségek vannak, ha vannak.

2015. okt. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát elég kemény! Az hogy nem tudok szellőztetni elég értékcsökkentő a lakás árára nézve.


Nincs valami jogi megoldás?

Birtokvédelem?


A társasház hozzájárult a bolthoz, de nem a szagokhoz.

Én nem voltam közgyűlésen. Csak az elköltözés maradhat?

Hogy adom el tiszta szívvel a lakást, ha állandóan büdös van?

2015. okt. 6. 12:59
 4/15 anonim ***** válasza:
21%
olyannak, aki meg erre gerjed..
2015. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Birtokvédelem kérése. Nem oldotta meg rendesen a szagelszívást. Akár a társasház képviselője is bejelentheti a jegyzőnél.
2015. okt. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Lehet panaszt tenni, a felénk levő kürtőskalácsost is kötelezték hogy csináljon valamit a vaníliaillattal, amit már 20 méterre is lehetett érezni az utcán.

Most már csak az ajtó közelében lehet, mondjuk a fenti lakásokba nem tudom, mennyire jut így fel.

2015. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
első körben beszélj a tulajjal, ha nem vezet eredményre a jegyzőnél lehet birtokvédelmet kérni
2015. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

Ez a probléma, hogy nem mész el közgyülésre, és utánna sirdogálsz.

A közgyülés pont erre van, hogy ilyeneket megszavazzanak.


Viszont a sogorom alatt is közvetlen pékség van de soha semmit nem érezni nála. Szerintem valami ott nem stimmel.

2015. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Inkább örülj hogy nem étterem van alattad! Minden nap kajaszag, és évek óta nem lehet semmit sem tenni!
2015. okt. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
külföldön voltam a közgyűlésnél nem tudom te hazajönnél-e csak azért tengerentúlról, én nem tettem. Persze lehet hiba volt. Csak nekem viszonylag kis lakásom van, így sem biztos, hogy egyedül elég lettem volna az ellenszavazatok sikeréhez.
2015. okt. 6. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!