Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én egy Uniós országban...

Ha én egy Uniós országban házasságot kötök, az ugyanúgy érvényes lesz nálunk is? És be kell azt jelenteni valahova vagy a kintiek ezt hivatalból megteszik?

Figyelt kérdés
2015. okt. 9. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A követségen le kell jelentened. De utána csak ott is válhatsz el ahol köttetett. Meg kell egy rakat igazolás Eleve a házasságkötéshez is magyarországról, hogy még/már nem vagytok házasok.
2015. okt. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ez oké csak szal akkor Maon is egy az egyben ugyanolyan mértékben minősülök házasnak?
2015. okt. 9. 12:20
 3/14 anonim ***** válasza:
IGen, de válni nem csak ott válhatsz EU-n belül, magyarországon is lehet attól még válni.
2015. okt. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

na oké, csak akkor itt valami nagyon nem világos. ha egyszer nem egyformák a feltételek, mondok egy példát: kimegyek Spanyolországba és melegházasságot kötök, ami náluk ugye teljesen azonos jogúként elismert házasság, akkor azt Magyarországon is 100% tudom érvényesíteni?

Vagy ez csak azon múlik éppen, hogy az illető magyar ügyintézőnek feltűnik-e vajon, hogy az Antonio esetleg fiúnév, és itt valami nem stimmel, vagy netán Antonia lenne az igazából?

2015. okt. 9. 12:28
 5/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Nem vagyok meleg, csak normál házasságban van tapasztalatom.


De ami a kérdésedre beugrott, hogy a névvéltoztatás szabályait leellenörizték, hogy magyaroknál is elfogadott-e. Ha nem, akkor nem hagyták volna jóvá. Gondolom megvan a kiskönyvük, és ellenörzik hogy magyaroknál van-e melegházasság, és ha nincs, akkor ott Sem fogják jóváhagyni. Azért egy ilyen házasság elökészítése legalább 4-6 hónap.

2015. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Salamon Bálint ***** válasza:
EU-n belül elfogadják a tagországok egymás között a házassági anyakönyvi kivonatot. Hiteles fordítás vagy Apostille sem kell már.
2015. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
de hát Salamon Bálint, akkor mondd meg nekem lécci, ezek szerint mégis lehet ilyen módon meleg házaspár Maon?
2015. okt. 9. 14:43
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi nem egyértelmű ezen? Elfogadják otthon az EU-s anyakönyvi kivonatot, de ez nem zárja ki azt hogy más EU tag csak akkor fog összeadni, ha az országodban ez elfogadott. Magyarol nem kapsz sehol olyan kivonatot, ami magyarországon nem lehetséges. Csak akkor lenne lehetséges, ha valami módon felveszi az ember a spanyol állampolgárságot.(ha ragaszkodunk az általad említett verzióhoz)
2015. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
hát pedig nagyon nem lehet érteni.most akkor te pedig azt mondod, hogy mégis Maon újra meg kellene házasodni, és ott viszont csak akkor lehet, ha a magyar szabályok szerint is lehet? eddig az a verzió volt, h EU-n belül automatikusan elfogadják ...
2015. okt. 10. 08:05
 10/14 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudod hogy egy házasság lebonyolítása hogy megy, nem is fogod érteni. Magyarországon tudod hogy megy? Milyen papírok kellenek hozzá? Na ezek kellenek külföldön is. Ott is megvizsgálják hogy jogilag lehetséges-e. Megnézik milyen állampolgár vagy. Magyar. Megnézik magyarorszgáon van melegházasság? Nincs. Elküldenek és talán az adatokat sem veszik fel.

Ha lehetséges, bekérik a papírokat, hogy nem vagy házas, elváltál-e stb. Le kell fortdíttatni. Ha elváltál, akkor még kell arról is 2-3 dokumentum, az egyik EU-szabvány. Így már érthetőbb?

2015. okt. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!