Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én egy Uniós országban...

Ha én egy Uniós országban házasságot kötök, az ugyanúgy érvényes lesz nálunk is? És be kell azt jelenteni valahova vagy a kintiek ezt hivatalból megteszik?

Figyelt kérdés
2015. okt. 9. 09:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

de itt nagy félreértések vannak.

tehát: a házasságkötés már megvolt, és valóban kérték a most már szerencsére 3 nyelven kiállított EU-konform anyakönyvi kivonatot és a hitelesített és lefordított igazolást a KEKKH-től, hogy nem vagyok házas.

ezen kívül semmi más nem kellett. a házasság tehát megvan. na most akkor tehát kell-e még egyszer Maon is vagy ez így rendben és Maon is házasnak számítok?

2015. okt. 10. 22:45
 12/14 anonim ***** válasza:

Most egy nem világos. Meleg, vagy klaaszikus?


Én úgy emlékszem, lejelentettük a konzulátuson, mert nem akartunk hazautazni. De a konzulátusra az új okmányok miatt is mentünk, így nem tudom hogy szükséges volt-e, vagy automatikusan lejelentik.


Meg ami még tapasztalat, hogy magyarországon a bürokrácia nem működik teljesen normálisan: a válásomtól a 2. házasságig eltelt 5 év, és amikor leellenőrizték, mondják hogy de hát házas vagyok a rendszerben. El kellett menni az anyakönyvvezetőhöz töröltetni, mert elfelejtette törölni.:S

2015. okt. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

jó hát a magyar bürokrácia kaotikussága teljes agyrém ... ez nem kérdés.


akkor ha jól értem, te is ezt csináltad, csak te maradtál kint?

2015. okt. 12. 11:45
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen, én kint is élek, de magyar polgár vagyok, és nem utaztunk külön haza lejelenteni, hanem elutaztunk berlinbe a követségre.

Mivel nekem a második, a magyar bíróság nem könnyítette meg a dolgom. Telefonba megigérték, hogy ha leírom mailben mit akarok, akkor megmondják ki az illetékes, mert ezt sem tudták. Majd amikor érdeklődtem, azt monták, már a bírónál van, majd válaszol. Kérdeztem mikor, a válasz 30 nap határidő volt.

Majd a 40-edik után sem jött válasz, meséltem egy ügyvéd ismerősömnek, ő mondta hogy csak az ajánlot levéélel fognak foglalkozni. Így is lett, arra jött válasz 2 hét alatt. Csak az a baj hogy előtte 2 hónapot szivattak.:S


Szóval katasztrófa, és még azt mondják hogy a német bürokrácia nehézkes...

2015. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!