Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A lényeg az hogy 2 hete...

Lengyel martin kérdése:

A lényeg az hogy 2 hete kaptam egy levelet Jászkai és társa végrehajtói irodától hogy "egyéb pénz követelés" címen a 181.214ft azóta 666.695ft-ra emelkedett, amit felháborítónak tartok! Lefogtak így is 32.574ft hogy mi lesz, nekem nincsenek jogaim?

Figyelt kérdés

Szerintetek hova forduljak segítségért

5 év után nem évül el

Vegyem fel a bankkal a kapcsolatot

Nekem nincsenek jogaim



2015. okt. 19. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Azért, megéri valamit tenni, hogy mitől nőtt meg ennyire, de jobban kifejthetnéd, hogy milyen tartozásról van szó. A törvény alapvetően a hitelezőket védi és egy tartozás nem évül el.
2015. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Talan az lehet a baj, hogy keptelen vagy magadat ertelmesen, masok szamara atlathatoan kifejezni. Nem biztos hogy a te hibad, mert siman lehet hogy nem tanitottak meg erre az iskolaban (ha jartal olyanba), de amig nem tudod ertelmezni amit az ugyvedi iroda, meg a hitelezod neked levelben megir (es gondolom nem egyszer, hanem sokszor), addig ne csodalkozz hogy egyre tobb lesz a tartozas...
2015. okt. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

"5 év után nem évül el "


Miert evulne el?


"Nekem nincsenek jogaim"


De vannak, es kotelessegeid is vannak. A kotelessegeid koze tartozik az is hogy visszafizeted a hitelt amit felvettel.

2015. okt. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vajon mióta tartozhatsz?

Hány követeléskezelő érintett az ügyben?

A megemelkedett összeg nekem azt sugallja,hogy legalább 5 éve nem fizethettél.

Olyan ez is mint a hitelkártya,ha 10ft-al tartozok akkor is a teljes összegre (ha:100 000ft,150 000ft a hitelkeret)azaz a hitelkeretben meghatározott összegre számolják a kamatot és egyéb költségként annak a munkadíját aki dolgozik vele valamint a levelezés,telefon,nyomtatás+papír stb...költségeket.

Amint megküldenek egy levelet a tartozásodról az megszünteti az elévülési időt.Nem fogják elfelejteni!

Mit lehet tenni? Vannak esetek amikor meg lehet alkudni a követeléskezelőkkel:::részletfizetés,milyen időtartamú visszafizetés,esetleg valamilyen kedvezmény.

Jogaid: ugye szerződést kötöttél amikor a hitelt felvetted? Most ennek a szerződésnek a nyomát viseled.Ha értesz a számoláshoz akkor végigböngészheted miért lett ekkora a tartozás?

Mi a CIB-bankkal jártuk meg,amikor sunyi módon a tudtunk nélkül 1,5%-ot rátett a tartozásra visszamenőleg arra az összegre melyet hitelként vettünk fel és már régen kifizettük a kamatot(te is ezt fizeted ki elsőként)és a tőke nagy részét!!!

Érdemes bogarászni!!

2015. okt. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ingyenes jogsegély szolgálatot keress a közelben, itt lehet hogy segítőt is kapsz!És kérj hiteles tanácsot ott.

Elévülés márpedig létezik.Az ilyen kis szir-szar behajtócégekkel amúgy sem érdemes kommunikálni.

Ajánlott volt a levél?

2015. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!