Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beperelhet becsületsértésért?

Beperelhet becsületsértésért?

Figyelt kérdés
Ha azt mondanám valakire, hogy te állat, akkor a jog szerint megsértettem az emberi méltóságát, emberi mivoltát kérdőre vontam, becsületét megsértettem. Viszont igaz amit mondtam, mert biológiailag állat.
2015. okt. 22. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Megteheti, sőt ha nagyon ugrál még bíróság elé is vihet. Max kimondja a bíróság hogy nincs semmi sértő benne. (Lásd Hajdú Péter mikor beperelte Puzsér Róbertet.)
2015. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Volt tanú?

Készült felvétel?

Gazdag/befolyásos?

Volt már hasonló ügyed?

2015. okt. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2: A kérdés csak elméleti, de ez egy ellentmondás. A törvényeket olvasva fedeztem fel. Szerintem ki kéne javítani, mert nincs olyan, hogy emberi méltóságát sértem, mert igazából nem nem embernek nevezném, mert az állatok országába beletartozik az a faj is. Ha azt mondanám, hogy te tehén, akkor nem ismerném el, hogy ő egy ember, vagy nem így működik?
2015. okt. 22. 12:28
 4/9 anonim ***** válasza:
A magyar jogban sok ertelmet ne keress...
2015. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

'A magyar jogban sok ertelmet ne keress...'


Bővebben kifejtve?

2015. okt. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4: Igazad van, de hogyan "Működhet" egy ország ha még a törvényei sem logikusak? Egy csomó ilyen ellentmondás lehet még.
2015. okt. 22. 12:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, beperelhet, mert ilyen esetben nem a biológiai ismereteidröl van szó valoszínüleg, hanem sértö szándékkal mondtad a másikra, hogy állat.
2015. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De ez nem egyértelmű.
2015. okt. 22. 13:26
 9/9 anonim ***** válasza:
#1 ez nem pont így van, Robi megszívta mert a sz@rkupac szó sértő, de ha lehülyézte volna akkor nem lett volna baj, a tárgyalás szerint, vagy ha azt mondta volna, hogy semmitérő. Pont a sz@rkupacot mondta ás lám-lám az sértő, furcsa ? NEM ilyen a magyar jog, pl. már a nagy értékre elkövetett lopás 200-ról 500-ra emelték, holott nekem mint dolgozó embernek a 40 ezer is nagy érték, és nem vagyok fizikai vagy segédmunkás ( nem mintha bajom lenne velük,sőt) szóval egy semmitérő jogrendszer az egész. És nem elvileg nem perelhet be.
2015. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!